Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Екскурсії на підприємства як допомога студентам краще опанувати майбутню професію

Щороку тисячі випускників 9-х та 11-х класів обирають для себе майбутню професію. Деяких спонукають зробити вибір здібності до тієї чи тієї спеціальності, інших - родинні традиції, а хтось робить вибір, виходячи з сучасних потреб ринку праці. Та якою б не була мотивація, варто пам’ятати, що вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути потрібним та задоволеним життям. Але навіть вступивши до закладу освіти й почавши вивчати спеціальні дисципліни, студенти не можуть повною мірою зрозуміти, якою саме буде їх професійна діяльність і де вони зможуть себе реалізувати. Допомогти молоді краще зрозуміти це дають можливість ознайомчі екскурсії на підприємства. Така екскурсія на провідне підприємство міста ПАТ «Запоріжсталь» і була свого часу організована для студентів-механіків Запорізького металургійного фахового коледжу Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Саме про цей захід вони розповіли згодом.

Для майбутніх фахівців із металургійного обладнання екскурсія почалася з відвідування мартенівського цеху, де вони змогли на власні очі побачити, як відбувається плавка сталі. Та це був тільки початок знайомства з підприємством. Студенти побували в обжимному цеху, де стали свідками процесу перетворення злитка з рідкого металу в товсту сталеву заготовку – сляб. А потім, уже в цеху гарячої прокатки тонкого листа, побачили, як з цієї заготовки зробити гарячекатаний рулон. Цікаву та  пізнавальну екскурсію для молоді провів професійний інженер-технолог відділу гарячої прокатки технічного управління ПАТ «Запоріжсталь» Денис Кибенко. У зв’язку з тим, що до комбінату прийшли студенти-механіки, екскурсовод звернув увагу присутніх не лише на технології виробництва, а й розповідав про механічне обладнання, зокрема, про редуктори, шестерні, підшипники.

Студентів ЗМФК ЗНУ дуже зацікавило продемонстроване обладнання, бо вони вперше побачили його не в підручниках, а реальним і, до того ж, в дії. А те, що хлопці мали непогану теоретичну підготовку, спонукало Дениса Кибенка розповісти їм чимало цікавих фактів, які розширили знання майбутніх механіків. Відвідування комбінату «Запоріжсталь» надовго запам’ятається студентам. Адже чимало з них вперше побували на такому значному й великому підприємстві та побачили на власні очі, що являє собою професія металург, як відбувається виплавки сталі. Вразили їх і надзвичайно великі масштаби виробництва, побачені цехи тощо.

Екскурсія завершилася, та студенти з нетерпінням чекатимуть на нову, адже кожне таке знайомство з комбінатом «Запоріжсталь» – це не лише можливість більше дізнатися про свою майбутню професією, побачити, що таке справжня металургія, а й визначитися з місцем роботи. Побувавши на комбінаті, більшість студентів вже з упевненістю говорять, що своє майбутнє пов’язують із ПАТ «Запоріжсталь», бо саме на цьому підприємстві працюють справжні професіонали, які неодмінно допоможуть сьогоднішнім студентам ЗМФК ЗНУ досягти успіху на ниві обраної професії.

Інженерний інститут