Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач ЗНУ Олександр Притула пропонує всім охочим долучатись до виконання спортивних вправ онлайн

25.03.2020 10:56 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання козацьке бойове мистецтво

В умовах карантину життя багатьох людей переміщується в онлайн-режим. За цих умовах не треба забувати про необхідність підтримки здорового сну, харчування і занять спортом. Тож викладач факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олександр Притула розміщує в соцмережі facebook і на  youtube-каналі відео-лекції та майстер-класи, в яких демонструє, як вести здоровий спосіб життя, займатись спортом, робити ранкову руханку для підтримки свого організму. Нагадаємо також, що пан Олександр – президент Всеукраїнської федерації «Спас», завдяки якому козацьке бойове мистецтво було визнане на державному рівні.

Зокрема, він пропонує робити комплекс дихальних вправ, вправ для очей, комплекс розробленої ним руханки «9 сил». Відзначимо, що багато з цих вправ засновані на досвіді козаків. Олександр Притула наголошує, що питання здоров’я людини стає одним із провідних для подальшого розвитку людства в цілому. Отже, виникає потреба у створенні системи збереження і розвитку здоров’я людини, яка була б соціально доступною, простою в опануванні й одночасно ефективною. Система психофізичних вправ «Дев’ять сил» саме відповідає таким параметрам вимог. Система складається саме з дев’яти основних вправ, які пропрацьовують одну або декілька функціональних систем організму людини. При цьому пан Олександр зазначає, що при розробці руханки він спирався на світогляд козацьких характерників.

Подивитись майстер-клас, де показується, як робити фізичні вправи, можна за покликанням: