Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету СПП із кафедри психології долучаються до Всеукраїнської акції психологічної допомоги в період пандемії COVID-19

Представники факультету СПП із кафедри психології долучаються до Всеукраїнської акції психологічної допомоги в період пандемії COVID-19

Представники факультету СПП із кафедри психології долучаються  до Всеукраїнської акції психологічної допомоги в період пандемії COVID-19
30.03.2020 13:38 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології кафедра психології Всеукраїнська акція психологічної допомоги в період пандемії COVID-19

Представники кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) в цей складний період долучюється до практики психосоціальної підтримки населення України і світу і пропонує низку можливостей щодо збереження емоційного та психосоціального здоров’я кожного з нас. За словами викладача кафедри Лариси Спіциної, наша стресостійкість сьогодні – це наше першочергове завдання. І вона залежить, насамперед, від того, наскільки ми усвідомлено підійдемо до його втілення. В умовах карантину, коли ми всі вимушено 24/7 #залишаємосявдома, ми також маємо усвідомлювати те, наскільки важливим є опікуватися завданням емоційно, психічно, а не тільки фізично та просторово, берегти себе та своїх рідних.

Викладачі (до речі, в контексті запропонованої ініціативи семи стратегій профілактики стреса та запропонованої ініціативи загалом не можна не вказати на величезну заслугу в цій роботі доцента кафедри психології Лариси Спіциної) розповіли, що, насамперед, продовжують працювати, але в online-режимі, опікуючись дистанційно продовженням освітнього процесу. Також у режимі online вони надають індивідуальні, сімейні, групові, командні та організаційні консультації та супервізії з вирішення актуальних психологічних проблем, які можуть виникати в багатьох із нас, коли раптом різко змінюються звичні умови життя, роботи, сімейного буття. Освітяни розуміють, що потреби психологічного добробуту та психічного здоров'я не можна і не потрібно відкладати на «потім». Адже своєчасно отримана психологічна допомога є надзвичайно важливою. У більшості випадків, при своєчасному звертанні, допомагає психолог-консультант, психотерапевт. Дієвість психологічної допомоги забезпечується тим, що, продовжуючи працювати в дистанційному online-консультуванні, психологи дотримуються тих самих принципів, що і в очних консультаціях.

• Що потрібно мати, щоб працювати з психологом дистанційно?

Звичайно ж, для консультації знадобиться телефон, планшет або комп'ютер.

• Яку платформу ми використовуємо?                       

Для консультацій ми обираємо зручний для вас додаток аудіо/відеозв'язку та рекомендуємо найбільш якісні і захищені ресурси.

• Чи є ефективною психотерапія онлайн?

Так! Про це свідчать наукові дослідження й наша багаторічна практика, адже психотерапія онлайн активно практикувалася ще у докарантинну епоху.

• Скористатися онлайн-консультуванням може кожен, хто відчуває в цьому потребу, або хоче прояснити, наскільки реальним є його/її запит на психологічну допомогу.

• Для запису на консультацію напишіть нам в приватні повідомлення на сторінці: https://www.facebook.com/lorasp

Наразі пропонуємо 7 базових стратегій профілактики та подолання стресу й небажаних емоційних реакцій, які допоможуть нам подолати виклики пандемії і зберігати психологічну рівновагу й життєвий баланс у період карантину. Ці стратегії базуються на принципах когнітивно-поведінкового консультування та психотерапії й розробках провідних науковців-практиків цього підходу.

1. Підтримуйте життєвий баланс. Психологи вважають, що психологічне благополуччя досягається шляхом підтримки балансу між заняттями, які приносять почуття задоволення, досягнення й близькості.

2. Плекайте стосунки та взаємну підтримку. Фізичне дистанціювання не має збільшити відстані між нашими серцями, а навпаки – це можливість стати ближчими в психологічному, духовному сенсі. Наша резилієнтність, психологічна стійкість – у силі наших стосунків.

3. Приймайте те, що не можемо змінити, і зосереджуватись на тому, що здатні змінити. Карантин позбавив нас багатьох можливостей, але, в той же час, ми отримали багато бонусів у вигляді можливостей самоорганізації свого життя та часу, які можна спрямувати на багато накопичених, відкладених чи омріяних справ.

4. Регулярно помічайте, пов'язане ваше занепокоєння з реальними проблемами або воно «гіпотетичне», тобто не пов’язано з реальними речами й ситуаціями. Можливо, щодо цього буде корисною консультація з фахівцем.

5. Регулярно говоріть своєму неспокою «не зараз». Занепокоєння наполегливо: воно може змусити вас вважати, ніби вам потрібно зануритися в нього просто зараз. Але ви можете поставити експеримент: відкладайте «гіпотетичне» занепокоєння .

6. Проявляйте до себе співчуття. Ми турбуємося про значущих для нас людей. Традиційна техніка когнітивно-поведінкової терапії для роботи з негативними, тривожними або такими думками, що турбують, полягає в тому, щоб записувати ці думки й знаходити інші способи реагувати на них.

7. Практикуйте усвідомленість. Опанування навичок усвідомленості може допомогти нам відпустити занепокоєння й повернутися в даний момент. У цьому також можливо буде корисною консультація з фахівцем.

Нагадуємо: для запису на консультацію напишіть нам у приватні повідомлення на цій сторінці.

Дбайте про свій психологічний добробут та психічне здоров'я!

Відео від викладача кафедри психології ЗНУ Вікторії Грандт:

https://www.facebook.com/vgrandt/posts/3034279436636686

Стаття професорки кафедри Маріанни Ткалич:

https://bit.ly/39vhTOQ

 

Факультет соціальної педагогіки та психології (зокрема, викладач кафедри психології ЗНУ Лариса Спіцина)

 

Схожі новини