Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До уваги абітурієнтів: стали відомі два сценарії проведення основної сесії ЗНО та вступної кампанії-2020

31.03.2020 14:22 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНО вступна кампанія-2020

Представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), зокрема співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування під керівництвом його начальниці Галини Микитів докладають чимало зусиль, аби допомогти абітурієнтам успішно скласти основну сесію ЗНО та подолати всі етапи вступної кампанії-2020. Зокрема, вони прагнуть своєчасно та в повному обсязі інформувати старшокласників про зміни в графіку проведення ЗНО, зумовлених введенням всеукраїнського карантину з метою запобігання розповсюдження епідемії, зумовленої вірусом COVID-2019. Саме тому співробітники ЗНУ звертаються до цьогорічних вступників із проханням звернути увагу на інформацію щодо змін до графіку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, оприлюдненого Міністерством освіти та науки України.

Нагадуємо, що через карантин в Україні Міносвіти розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

Перший план буде втілений у життя, якщо карантин закінчиться до початку травня або до першого тижня червня. Тоді усі учні, крім 11 класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель відчитує теми, які є критичними для класу. Випускники 11 класів також вчаться до кінця червня.

У цьому випадку пробне ЗНО відбудеться, відповідно, в травні або в червні. Основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання проведуть у період 25 червня-17 липня. Результати ЗНО стануть відомими не пізніше 31 липня. Видача атестатів у цьому сценарії запланована не пізніше початку серпня. Додаткова сесія ЗНО пройде 28 липня-11 серпня. Старт реєстрації електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 серпня. Творчі конкурси й вступні іспити (невійськові) мають пройти у період 1-12 серпня (за коштами держбюджету) і до 22 серпня (за кошти фізичних і юридичних осіб). Прийом документів – 13-22 серпня. Зарахування на місця держбюджету – 1 вересня. Початок навчального року для студентів 1 курсу за цим сценарієм заплановано на 15 вересня.

Другий сценарій представники МОН України розробили на випадок, якщо карантин продовжать до початку серпня. Тоді всі учні, окрім 11 класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

При розвитку цього варіанту сценарію пробне ЗНО відбудеться на початку серпня. Основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання проведуть у період 17 серпня-4 вересня. Результати ЗНО стануть відомими не пізніше 17 вересня. Видача атестатів у цьому сценарії запланована не пізніше другої половини вересня. Додаткова сесія ЗНО пройде 22 вересня-6 жовтня. Старт реєстрації електронних кабінетів вступників розпочнеться 25 вересня. Творчі конкурси й вступні іспити (невійськові) мають пройти у період 25 вересня-3 жовтня (за коштами держбюджету) і до 13 жовтня (за кошти фізичних і юридичних осіб). Прийом документів – 4-13 жовтня. Зарахування на місця держбюджету – 23 жовтня. Початок навчального року для студентів 1 курсу за цим сценарієм заплановано на 2 листопада.

При цьому навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.