Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив факультету соціології та управління вітає із ювілеєм політолога Олену Вагіну!

03.04.2020 10:58 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління ювілей привітання

Третього квітня святкує свій ювілей кандидат історичних наук, доцент кафедри політології  факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олена Вагіна. Отримавши досвід практичної діяльності ще у 90-х роках ХХ ст., от вже близько двадцяти років вона ділиться своїми знаннями й напрацюваннями зі студентами ЗНУ – майбутніми висококваліфікованими фахівцями.

Олена Миколаївна – випускниця історичного факультету на той час Запорізького державного університету (1993 р.). У 1993-1999 рр. шановна ювілярка навчалася в аспірантурі університету, одразу після закінчення якої захистила кандидатську дисертацію з історії України на тему «Освітня діяльність української еміграції в країнах Європи (1918-1939 рр.)». Після цього, у 2002 році, Олена Вагіна отримала ще одну кваліфікацію – за спеціальністю «Правознавство». Паралельно з цим упродовж 1999-2003 рр. працювала юристом в комерційній установі.

У 2003-2005 рр. Олена Миколаївна обіймала виборну посаду заступника голови профспілкового комітету ЗНУ, водночас працювала за сумісництвом старшим викладачем кафедри історії й теорії держави та права на юридичному факультеті ЗНУ. У 2005-2009 рр. вона виконувала обов’язки вченого секретаря Вченої ради університету.

Із 2009 року і до сьогодні шановна ювілярка працює на факультеті соціології та управління на посадах спочатку старшого викладача, а з 2011 року – доцента кафедри політології. Уже у 2013 році їй було присвоєно вчене звання доцента. Для студентів ФСУ Олена Вагіна багато років поспіль читає низку актуальних для спеціальностей цього факультету навчальних курсів із таких дисциплін, як «Моделі виборчих систем», «Політична етика»,«Політична історія України», «Теорія політичних систем», а також для студентів різних спеціальностей і напрямів підготовки викладає загальний курс «Політологія».

Вона – автор близько 60 публікацій, зокрема видала 3 навчально-методичних посібники. До кола її наукових інтересів входять такі напрями досліджень, як суспільно-політичний розвиток України в ХХ ст., проблеми історії української політичної еміграції, вибори й виборчі системи, політична етика тощо.

Неабиякий досвід практичної, наукової та викладацької діяльності шановної ювілярки стали запорукою поваги й довіри до її досвіду з боку колег та студентів, які цінують і поважають ювілярку і як непересічну талановиту особистість, і як старшого наставника. Колектив кафедри політології, факультету соціології та управління, а також уся освітянська спільнота ЗНУ у цей святковий для Олена Миколаївни день зичить їй здоров’я, особистого щастя, злагоди й добра, а ще – мудрості й успіхів у професійної діяльності й багаторічної плідної роботи задля  розвитку рідного факультету!

Факультет соціології та управління