Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив інженерного інституту ЗНУ вітає з ювілеєм доцента Ірину Сіліну

Колектив інженерного інституту ЗНУ вітає з ювілеєм доцента Ірину Сіліну

Днями свій ювілей відзначала доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), заступник декана факультету економіки та менеджменту з наукової та міжнародної роботи Ірина Вадимівна Сіліна.

Ірина Вадимівна – випускниця Запорізького індустріального інституту. Стіни майбутньої alma mater з раннього дитинства стали для неї рідними, адже тут працювала її мати. У родинному колі лунало ім'я засновника інституту Юрія Михайловича Потебні, обговорювалися яскраві події, які постійно відбувалися в цьому навчальному закладі. У 1982 році Ірина Сіліна вступила до Запорізького індустріального інституту, де опановувала спеціальність під керівництвом викладачів кафедри промислової електроніки. Після закінчення навчання ювілярка працювала програмістом на електрометалургійному заводі «Дніпроспецсталь». Кваліфікацію «економіст» та другу вищу освіту за спеціальністю бухгалтерський облік, контроль та аналіз господарської діяльності Ірина Вадимівна здобула в Інженерці в 1994 році. Працювала за фахом на одному з промислових підприємств міста. Активно займаючись наукою, ювілярка в 2012 році захистила кандидатську дисертацію за темою «Економічна ефективність інвестицій у природоохоронні заходи металургійних підприємств». А вже в 2016 році їй  присвоїли вчене звання доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

Незважаючи на 10-річний стаж практичної роботи головного бухгалтера, Ірина Вадимівна віддала перевагу викладацькій діяльності. Вона працювала викладачем бухгалтерського обліку на факультеті післядипломної освіти Інженерної академії. А потім – старшим викладачем, доцентом кафедри фінансів і бухгалтерського обліку й заступником завідувача кафедри обліку і аудиту в Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій. У 2014 році Ірина Сіліна повернулася до alma mater, де викладає й зараз. Студенти вважають її тактовним, уважним викладачем, який викладає навіть найскладніший матеріал доступно та зрозуміло.

До кола наукових інтересів шановної ювілярки включені питання фінансового управління підприємницькими структурами та механізмів управління фінансово-економічною безпекою суб’єктів господарювання. Чимало часу вона приділяє студентським науковим роботам. Вона є авторкою понад 40 наукових та навчально-методичних праць. Сьогодні Ірина Сіліна викладає студентам такі дисципліни, як податкова система; податковий менеджмент; місцеві фінанси та страхування.

Про колегу та свого заступника з наукової роботи розповіла нам завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталя Георгіївна Метеленко: «З Іриною Вадимівною я співпрацюю вже понад 15 років, з того часу, коли вона прийшла працювати на кафедру бухгалтерського обліку та аудиту ЗІЕІТ. Ірина Вадимівна відразу проявила себе досвідченим, професіональним бухгалтером з багаторічним досвідом роботи в реальному секторі економіки. Я вважаю, що наше знайомство – це подарунок долі. Ірина Сіліна ставиться до студентів і колег виважено, людяно, турботливо, ніколи не залишаючись байдужою. Рука допомоги, надійний тил колег – це все наша Ірина Вадимівна».

Наталя Георгіївна вважає ювілярку надійним другом, який ніколи не зрадить; справжньою жінкою, мати, бабусею й дочкою. Вона людина з відкритою, чистою душею. Колектив інженерного інституту та кафедри фінансів, банківської справи та страхування бажає Ірині Вадимівні міцного здоров’я, щастя та добробуту в її дружній родині, творчих успіхів, впевненості у майбутньому. З ювілеєм Вас, шановна Ірино Вадимівно!

Інженерний інститут