Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі соціальної філософії та управління ЗНУ відбулася онлайн-нарада

На кафедрі соціальної філософії та управління ЗНУ відбулася онлайн-нарада

Сьомого квітня науково-педагогічні працівники кафедри соціальної філософії та управління Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) провів онлайн-засідання в форматі Zoom-конференції. Учасниками наради стали 14 осіб.

На початку наради завідувач кафедри, д.філософ.н. Тарас Бутченко закцентував увагу колективу на звернення ректора ЗНУ Миколи Фролова та наголосив на дотриманні правил під час карантину, бо здоров’я – це відповідальність кожного з нас.

Під час наради співробітники кафедри обговорили низку питань. Зокрема, йшлося про:

-         результати роботи викладачів в умовах карантину;

-         внесення змін до організації освітнього процесу (згідно розпорядження №26 від 26.03.2020);

-         організацію складання дистанційно заліково-екзаменаційної сесії для студентів 4 курсу;

-          дистанційне проходження практики студентами спеціальності «Соціальна робота»;

-         організацію низки тренінгів та майстер-класів для абітурієнтів на платформі Zoom (починаючи з 15.04.2020);

-         залучення абітурієнтів за закріпленими школами щодо проведення Дня відкритих дверей ЗНУ в онлайн-форматі (11.04.2020 об 11.00);

-         про заповнення електронних журналів в системі Moodle.

Як завдання для самостійної роботи перед засіданням кафедри в онлайн-режимі, всі педагоги переглянули освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів», запропонований Міністерством цифрової трансформації України.

На засіданні кафедри були обговорені алгоритми комунікації викладачів і студентів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, CiscoWebex, Zoom, ClassDojo, Classtime, Viber та інші.  Було зазначено, що студентам подобається і така форма роботи, як робота на YouTube та Telegram каналах.

Деякі викладачі кафедри (Ігор Капріцин, Карім ель Гуесаб, Олена Маловічко, Ганна Бойко та ін.) вже відновили заняття за розкладом в онлайн-форматі. Своїм досвідом роботи вони поділилися з колегами та сформували список корисних посилань.

Окрему увагу було приділено роботі з абітурієнтами. Заступниця декана з профорієнтаційної роботи ФСУ Ольга Широбокова розповіла про три арт-майстер-класи на тему «Боротьба зі стресом та тривожністю в умовах карантину»,  які викладачі ФСУ організували для абітурієнтів факультету та які відбудуться онлайн 15, 16 та 17 квітня о 15-30 у вигляді Zoom-конференцій.

Співробітники кафедри відзначили, що начастіше у своїй роботі вони використовують платформу Moodle, відео-конференції в сервісі Zoom та Cisco Webex.

Заступниця декана ФСУ з навчальної роботи Олена Заїка запропонувала колегам ознайомитися з аналітичною довідкою щодо якості заповнення членами кафедри електронних журналів у системі Moodle і надала електронний доступ до Google-відомостей по першому модулю.

Тож карантин – це прекрасний час для аналітики діяльності, оптимізаціїї процесів та формування креативних підходів до сучасного навчання.

Факультет соціології та управління