Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ в рейтингу закладів вищої освіти України за даними Scopus підвищив свої позиції на 26 пунктів порівняно з 2019 роком

10.04.2020 16:20 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова діяльність рейтинг база даних Scopus

У квітні 2020 року сайт Освіта.ua представив рейтинг закладів вищої освіти України за показниками наукометричної бази даних Scopus. Порівняно з попереднім роком показники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) підвищились на 26 пунктів, в результаті наш виш посідає 41 позицію серед 177 закладів вищої освіти, представлених у рейтингу.

Примітними є темпи зростання показників Запорізького національного університету, які є одними з найвищих по країні. У рейтинговій таблиці заклади вищої освіти України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості цитувань наукових публікацій. Важливим є внесок науково-педагогічних працівників Інженерного інституту у наукову скарбницю нашого вишу.
Нагадаємо, що результати рейтингу ЗВО базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками.
Доробок науковців ЗНУ цього разу склав 827 публікацій, кількість цитувань – 1862. Індекс Гірша в 2020 році для Запорізького національного університету становить 20, тоді як у 2019 році – 13.
Ці досягнення ґрунтуються на системній підтримці наукової діяльності вчених Запорізького національного університету. Так, згідно з умовами Колективного договору кожен науковець отримує матеріальну винагороду за публікацію статті у базах Scopus та Web of Science та збільшення індексу Гірша. Однією з причин плідної наукової роботи представників ЗНУ є всебічна підтримка, яку керівництво вишу надає вченим. Для їхньої діяльності створюються необхідні умови, а вагомі наукові досягнення відзначаються матеріальними винагородами.
У лютому 2020 р. у ЗНУ відбулися чергові виплати за наукові досягнення наукових і науково-педагогічних працівників вишу на загальну суму 270,8 тис.грн. Підставою для цього стали відповідні пункти (п. 4.7) Колективного договору між адміністрацією і первинною профспілковою організацією Запорізького національного університету на 2017-2022 рр. Нагадаємо, що це – один із засадничих нормативних документів закладу вищої освіти, що регулює усі аспекти його життєдіяльності. Зокрема, при його створенні багато уваги приділили наданню гарантій, компенсацій і пільг, які призначені для викладачів, співробітників і студентів закладу вищої освіти.
Згідно з цим документом, із метою підвищення наукового потенціалу працівників університету, активізації творчої діяльності та фінансової підтримки науковців, які є штатними працівниками ЗНУ, за публікації в науково метричних базах Scopus або Web of Science загалом виплатили 88 тис грн.
Ознайомитися з рейтингом можна за покликанням: