Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ урочисто відкрили проєкт «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Україна – Норвегія» в державну систему»

Проєкт «Україна – Норвегія», який діє в Україні з 2003 р., не лише допоміг багатьом звільненим у запас військовослужбовцям адаптуватися до цивільного життя й отримати нову, затребувану в українському суспільстві спеціальність, а й надає впевненість сьогоднішнім військовим в тому, що завдяки участі в проєкті їхнє майбутнє адаптування відбудеться набагато простіше, ніж якби вони проходили цей шлях самостійно. Одним із найактивніших учасників проєкту є Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Загалом за період з 2003 по 2019 рр. під егідою Міжнародного фонду соціальної адаптації та завдяки допомозі Королівства Норвегії в понад 20 закладах вищої освіти пройшли перепідготовку 10646 осіб, серед яких 1401 учасник АТО/ООС. Нещодавно в Україні стартував новий етап цього проєкту, а саме «Україна – Норвегія», UKR - 20/002 (NUPASS) «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Україна – Норвегія» в державну систему».

У ЗНУ 7 квітня відбулося урочисте відкриття весняних курсів. Цього разу до них долучилися більш ніж тридцять звільнених у запас військовослужбовців та членів їхніх родин із Запоріжжя, Запорізької області та м. Харків. Уже традиційно слухачі курсів на базі закладу вищої освіти отримують освіту за перспективною спеціальністю «IT-технології в галузі дизайну».

В урочистому відкритті курсів, яке цього разу відбулося в online-режимі, взяли участь військовий комісар Запорізького обласного військового комісаріату, помічник військового комісара з правової роботи полковник Андрій Якунін; голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко та його заступник Анастасія Коноваленко. А також проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах і керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн.

На початку заходу присутні мали можливість побачити звернення президента МФСА Володимира Рубцова до всіх учасників проєкту «Україна –Норвегія». Володимир Сергійович розповів про те, як було підписано угоду про продовження проєкту, і підкреслив, що за шістнадцять років свого існування цей проєкт став дуже відомим, поширився по всій Україні, і, за відгуками його учасників, був дуже ефективним.

Володимир Рубцов зазначив, що на новому етапі проєкт «Україна – Норвегія» буде дещо зміненим. Відтепер почнеться його інтеграція в державну систему. Звернув увагу президент МФСА і на те, що цьогорічний весняний семестр розпочинається в умовах карантину, лекційні заняття для слухачів курсів однаково відбудуться, хоча і в online-режимі, а практичні заняття будуть проведені після завершення карантину. Наприкінці промови Володимир Сергійович подякував університету Nord за підтримку й висловив сподівання, що цей проєкт стане корисним для всіх його учасників, кожний з яких отримає моральне задоволення й вкотре виявить свої професійні якості.

ПроректорЗНУ Віктор Банах подякував Королівству Норвегія, за те, що, незважаючи на складні умови, в яких опинився весь світ, ця країна знайшла можливість підтримати наших військовослужбовців та їхні родини, розпочавши новий етап проєкту. Участь в ньому дає можливість не лише адаптуватися до цивільного життя, а й знайти справу, яка допоможе реалізувати себе. Віктор Аркадійович впевнений в успішному проведенні дистанційного навчання для слухачів курсів, бо методика таких занять вже апробована, й студенти ЗНУ денної та заочної форми навчання з успіхом опановують дисципліни. Віктор Банах висловив сподівання, що незабаром карантин завершиться, й слухачі курсів зможуть продовжити навчання вже в аудиторіях ЗНУ. Наприкінці промови проректор побажав слухачам творчої наснаги, бажання навчатися та придбати нові знання, які неодмінно стануть їм в нагоді у подальшому житті.

Звертаючись до слухачів курсів, Анастасія Коноваленко привітала їх із початком нового етапу їхнього життя, а саме – з навчанням на курсах від проєкту «Україна – Норвегія». Анастасія Сергіївна підкреслила, що в такому віці завжди дуже важко знову сісти за парти та навчатися чомусь новому, але вона впевнена, що завдяки підтримці близьких в них неодмінно все вийде. Анастасія Коноваленко побажала слухачам здоров’я, стійкості в своїх намірах освоїти програму, яку викладатимуть на курсах. «Кажуть, що знання не дають, а беруть, – зазначила вона. – І тільки той, хто насправді прагне цього, може їх отримати». Анастасія Сергіївна висловила сподівання, що нові знання неодмінно знадобляться сьогоднішнім слухачам курсів у подальшому житті, а зі свого богу громадська організація «Лідер» і Запорізький національний університет зроблять все можливе, щоб навчання було максимально ефективним.

Андрій Якунін зазначив, що, незважаючи на те, що заняття відбуватиметься в нетрадиційному форматі – це не вплине на їх якість. Він впевнений, що навчатися ніколи не пізно, а отриманні на курсах знання неодмінно знадобляться слухачам, і не тільки в професійній сфері, а й для особистого розвитку. Андрій Якунін побажав всім наснаги і міцного здоров’я.

Урочистості завершилися, але теплі привітання та побажання, які почули слухачі курсів, напевно, нададуть наснаги до навчання всім учасникам проєкту «Україна – Норвегія», бо завдяки цьому проєкту кожен з них відкриває для себе нові можливості в професійній сфері. Та не лише в цьому допоможуть курси вчорашнім військовикам та їхнім родинам. Кожен з них знайде тут нових друзів і зробить впевнений крок до втілення в життя своїх мрій і сподівань.

Інженерний інститут