Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На математичному факультеті за допомогою online-можливостей впроваджують стратегію «активної наукової діяльності»

10.04.2020 15:05 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет наукова діяльність онлайн-конференція співпраця зі школами

На сьогодні, під час карантину, коли широко використовуються такі форми для спілкування, як Skype, Viber, Telegram, Messenger, Facebook, Zoom, особисті e-mail і т.ін., студенти та викладачі математичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), крім освітнього процесу, активно продовжують займатися науковими дослідженнями. Вони крокують у ногу з часом щодо використання своїх науково-практичних та науково-методичних здобутків в організації та роботі на науково-дослідницькій ниві на найвищому конкурентоспроможному рівні.

Зокрема, найближчим часом, наприкінці квітня, на базі математичного факультету планується проведення щорічної ХІ Всеукраїнської наукової конференції молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики». Серед її учасників – науковці різних рівнів: від початківців-школярів і студентів різних курсів із вишів всієї України до тих, хто вже пов’язав своє життя з науковою діяльністю, тобто аспірантами та молодими вченими. Цей науковий захід, який уже став традиційним, у сучасних умовах карантину зазнає деяких змін. Він буде проведений в режимі online з використанням нових інформаційних технологій. Але це – ще не всі нововведення, що планується впровадити в його організацію. Цього році кількість секцій буде збільшена, а процес нагородження учасників пройде в online-режимі. Потрібно також звернути увагу на те, що це – не єдиний захід, в якому беруть участь науковці та студенти математичного факультету. вони задіяні як в організації та проведенні, так і в безпосередній науковій роботі.

На початку червня 2020 року на базі математичного факультету планується проведення в режимі online VIІ міжнародної науково-технічної конференції «Актуальні проблеми прикладної механіки та міцності конструкцій». Її робота традиційно проходитиметься за секціями: контактні задачі механіки; математичне моделювання та дослідження технічних систем; механіка руйнування та задачі термопружності; статичні та динамічні задачі теорії пластин і оболонок; механіка композиційних матеріалів; комп’ютерна механіка та оптимізація конструкцій; експериментальне дослідження динаміки та міцності конструкцій; підвищення надійності та довговічності технічних систем; прикладні задачі проектування складних інженерних конструкцій в суднобудуванні, приладо- і машинобудуванні; перспективи застосування прогресивних та нетрадиційних технологій при виробництві складних технічних систем; сучасні проблеми інженерної освіти.

Для роботи конференції також плануються до застосування широкий спектр сервісів, поширюючих можливості дистанційної роботи у вигляді відкритих діалогів із застосуванням відеоконференцій з одночасним використанням прикладних науково-дослідницьких інструментів, презентацій та online-дошок.

Як свідчить уже отриманий досвід роботи, ніщо не може уповільнити чи перешкодити руху наукового мислення. Отже, співпраця студент-викладач/студент-науковець /науковець-науковець у період карантину стала ще більш насиченою та активною, що в подальшому призведе до збільшення продуктивності науково-дослідницької роботи, адже в такому режимі стає можливим збільшення концентрації на здійснюваних дослідженнях та отриманні бажаних наукових результатів.

Як бачимо, навіть карантин не стає перепоною для науково-дослідницької діяльності. Чекаємо на Вас на наукових заходах математичного факультету!

Математичний факультет