Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник математичного факультету, професор кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров

14.04.2020 12:50 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) успішно  реалізується проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Цей важливий профорієнтаційний захід  розпочався за ініціативи співробітників відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. І черговий його матеріал присвячений розповіді про роки навчання у виші (2002-2007 рр.) за спеціальністю «прикладна математика» та про наукову кар’єру професора кафедри програмної інженерії математичного факультету ЗНУ Сергія Чопорова.

- Сергію Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, як Ваші студентські роки стали стартом до Вашого подальшого успіху? Чим саме (якими видами діяльності) ви цікавились під час навчання у виші? Чому надавали перевагу: громадській роботі, самоврядуванню, самодіяльності, спортивним змаганням, участі в олімпіадах та конкурсах, участі в наукових заходах?

- Студентське життя – це, перш за все, свобода, яка виявляється у всіх моментах: можливості самостійно формувати власний режим дня, в оточенні, подіях, досягненнях. Мабуть, перший мій конкурс – «Дозвольте представитися» – змагання першокурсників із різними артистичними номерами. Ми з одногрупниками на цьому конкурсі виступали з невеликим театральним номером… Далі були й спортивні змагання (я грав у футбол і баскетбол), і олімпіади (я був спочатку учасником, а потім капітаном команди з розробки програмного забезпечення), і наукові заходи (добре пам’ятаю мою першу поїздку на студентську наукову конференцію у Львівський національний університет), і участь у створенні наукового товариства студентів ЗНУ…

- Який, на Вашу думку, Ваш поточний найкращій результат, тобто, що Ви (або Ваше оточення) вважаєте найбільшим успіхом?

- Мабуть, найбільшим моїм досягненням на момент написання цих рядків є захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.

- Які можливості – власні та ті, що надає ЗНУ, – на Вашу думку, сприяють досягненню успіху?

- Можливість самому будувати власну життєву траєкторію та гарний університетський колектив найбільше сприяють цьому.

- Які Ваші побажання студентам й абітурієнтам, які ще шукають власні шляхи?

- Не бійтеся робити помилки. Адже тільки той, хто іде шляхом не зупиняючись через помилки, досягне успіху.

- Дякуємо Вам, Сергію Вікторовичу, за цікаву й змістовну розмову!