Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі акторської майстерності та дизайну успішно проходять дистанційні заняття

Розвиток дизайну – багатовіковий процес, який зазнав, напевно, найдинамічніших змін на шляху становлення та розвитку. І очевидно, що приступати до його вивчення треба з самих основ – з історії дизайну, знайомства з його стилями, характеристиками тощо. Саме таке заняття й відбулося на кафедрі акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Для студентів спеціальності «дизайн», гарант освітньої програми «дизайн», кандидат мистецтвознавства Людмила Білозуб провела онлайн-заняття за темою «Зародження дизайну на Україні».

Дизайн у сучасному суспільстві – це втілення одвічного прагнення людини до краси, гармонії та естетичної доцільності як в повсякденному житті, так і в роботі. Тому розвиток дизайну, культивування його засад, базованих на давніх традиціях і на сучасному світовому досвіді, є одним із пріоритетів для нашої культури, мистецтвознавчої освіти. Тим більше, що в останні десятиріччя поняття дизайн і дизайнери набули небувалу популярність, стали іміджетворчим інструментом суспільного та економічного поступу світу, нашої країни.
Розпочинаючи лекцію з історії предмета, Людмила Миколаївна зазначила, що фундаментальні принципи дизайну сягають сивої давнини, тому потрібно вивчати та аналізувати те, що було створено людством у цьому напряму. Сучасному дизайнеру необхідно спиратися в своєму творчому пошуку на історичну пам’ять своїх предків і на те, що було зроблено ними. Окремо була розглянута не тільки світова історія дизайну, а й історія дизайну в Україні та його розвиток.
Говорячи про стильові характеристики дизайну, лектор, яка є членом Спілки дизайнерів України, розповіла слухачам про основні стилі, про які мають знати студенти спеціальності, а також про еволюцію й змішання стилів. В якості наочної частини лекції майбутнім дизайнерам були продемонстровані цікаві приклади графічного дизайну у візуальній ідентифікації бренду. Лекція викликала значний інтерес і чимало додаткових запитань від слухачів, на які Людмила Миколаївна із задоволенням відповідала, надаючи додаткові роз’яснення з матеріалу заняття.
Факультет соціальної педагогіки та психології