Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, магістрантка в Ліонському університеті на факультеті кіно Анна Фан

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, магістрантка в Ліонському університеті на факультеті кіно Анна Фан

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускниця факультету іноземної філології, магістрантка в Ліонському університеті на факультеті кіно Анна Фан
17.04.2020 12:34 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба Історії успіхів випускників ЗНУ

Триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійної діяльності та спогадам про студентські роки випускниці факультету іноземної філології Анни Фан (Phan).

Наша героїня – Анна (під час навчання Анна Соловйова) – талановита і обдарована випускниця факультету іноземної філології ЗНУ спеціальності «Англійський переклад» (ZNU, Zaporizhzhia National University) 2019 року, яка мешкає у місті Ліон (Франція) і продовжує навчатися в Ліонському університеті на кінематографічному факультеті. У Запоріжжі Анна була провідною акторкою «Нового театру», а французьку мову вона вивчала на факультеті іноземної філології, як другу. На думку викладачів факультету іноземної філології, опанувала вона цю мову блискуче – краще, ніж багато хто зі студентів французького відділення. Анна з радістю погодилась поспілкуватися з нами, під час розмови вона розповіла чимало цікавого про навчання та своє сьогоднішнє життя у Франції.
- Анно, розкажіть, будь ласка, про себе: де саме ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?
- Я живу у Франції та навчаюся в Ліонському університеті на факультеті кіно (магістратура) та проходжу надзвичайно захоплюючу практику в галузі кінокритики в журналі під назвою «Le Petit Bulletin». Також беру участь в організації міжнародних кінофестивалів.
- Який досвід вам допоміг самореалізуватись у професії?
- Безсумнівно, що в тому, що я зараз живу в країні моїх мрій, є заслуга ЗНУ. Я вивчила французьку «з нуля» в цьому університеті! Якщо говорити саме про конкретний досвід, перш за все, мені допомогли мої «пари». Це – не порожні загальні слова, а правда: для того, щоб вивчити мову, необхідно починати з граматики та з елементарної лексики. Дуже важливим моментом у моєму французькому житті стало те, що десь на третьому курсі я вирішила взяти участь в Міжнародному конкурсі есе, організованому ООН: «Many languages – one world». І вирішила я його написати французькою, хоча тоді мій рівень був досить слабким. Це стало для мене сильною мотивацією: я знайшла багато французьких друзів, завдяки сайтам призначеним для мовного та культурного обміну. Тобто, там можна знайти людей, які цікавляться іншими мовами та культурами, і часто ці люди дуже відкриті для спілкування. Я стала розмовляти з різними людьми за допомогою листування та скайпом. Завдяки отриманому досвіду та сильному бажанню, я вийшла до півфіналу мого конкурсу!
- Що вам запам’яталось найбільше під час навчання на факультеті іноземної філології ЗНУ?
- Чудові роки! Обожнюю цей університет, який відкрив мене. Я любила співати на концертах та конкурсах. Любила просто ходити на «пари» з кавою. Я поставила на Малій сцені уривок із Шекспіру. Багато моїх друзів і знайомих (серед іншого, завдяки викладачу зарубіжної літератури Яні Павлівні Кравченко) прийшли на спектакль до «Нового театру», в якому я грала одну з головних ролей, і написали захоплені рецензії. Я любила брати участь у факультетських та університетських наукових конференціях... Взагалі-то, я любила майже все, що зі мною відбувалося!
- Які знання й досвід, отримані під час навчання, стали для вас найціннішими?
- Мені складно відповісти на це питання. Їх багато, і вони належать до різних галузей життя. Щодо академічних знань, то найціннішим для мене було вивчення французької мови. Хочу подякувати за це Катерині Михайлівні Ружин й Олені Павлівні Павлюк! Звичайно, також було дуже важливим вивчання англійської. Я вдячна всім викладачам, які допомагали мені її вдосконалювати всі ці роки. До речі, це дуже дивно: я навчалася на напрямку англійського перекладу, а всі мої цілі та мрії були пов’язані з французькою мовою та із Францією. Незважаючи на це, я жодного разу не пошкодувала про свій вибір, тому що мої викладачі й моя група були найкращими.
До того ж, неймовірно цінним для мене було те, що я подорослішала та стала самостійною. Я жила всі ці п’ять з половиною років у гуртожитку. Звичайно, я ніколи не забуду моїх улюблених сусідок, особливо Надю та Аліну, не забуду студентську атмосферу, затишні прогулянки такими знайомими місцями. Університет і гуртожиток – це місця, де я подорослішала, навчилася жити самостійно, знайшла роботу, на якій працювала упродовж 4 та 5 курсів. Це все було круто!
- Чому обрали для навчання саме цей факультет?
- Я поглиблено вивчала англійську та страшенно хотіла вивчити французьку. Тому вибір англійського перекладу з другою французькою мовою був ідеальним. До того ж, на ФІФ – найкраща студрада!
- Який предмет та викладач були Вашими улюбленими?
- Стільки років, стільки предметів і стільки викладачів! Нелегко виділити одного і навіть кількох. Я спробую, але цей список, звичайно, не буде вичерпним. Безсумнівно, я хочу згадати про Катерину Михайлівну Ружин та її граматику французької мови! Це – необхідна база, яку треба засвоїти, щоб потім вирушити в захопливе вдосконалення мови. Катерина Михайлівна – чудовий викладач, я обожнювала її пари. Я також дуже любила пари з Яною Павлівною Кравченко. У викладанні зарубіжної літератури вона найкраща. Звичайно, я не можу не згадати про моїх викладачів з моєї кафедри – Світлану Петрівну Запольських, Анну Олексіївну Хацер, Олександра Сергійовича Чирвоного, Юрія Антоновича Зацного, Анну Борисівну Юнацьку та інших.
- Чи пов’язане Ваше життя сьогодні з іноземною філологією?
- Якщо брати до уваги те, що я, завдяки знанням, отриманим у ЗНУ, живу у Франції, навчаюся в університеті та люблю це все усією своєю душею, то так!
- Розкажіть, будь ласка, про особливості навчання в університеті Paris 1 Panthéon-Sorbonne на кінематографічному факультеті. Чому ви обрали саме цей напрям?
- Я обрала його, тому що хочу займатися кіно! У минулому році я закінчила бакалаврат в університеті Paris 1 Panthéon-Sorbonne з напрямку «Естетика та практика кіно» та отримала диплом із відзнакою. Завдяки цьому диплому, я навчаюся в магістратурі університету Ліон 2 в партнерстві з Вищою Нормальною Школою (École normale supérieure de Lyon) також на кінематографічному факультеті. Цей напрямок неймовірно цікавий, є можливість поспілкуватися з професорами, організаторами фестивалів, режисерами й акторами. Наприклад, у цьому році на фестивалі «Люм’єр» я познайомилася та поспілкувалася із зіркою французького кіно Даніелем Отоєм.
- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?
- Планую та мрію розвивати себе в якості організатора кінофестивалів і кінокритика, а також продовжувати займатися науковою діяльністю в цій галузі.
- Що ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема тим, хто обрав факультет іноземної філології?
- Вирішіть, чого ви хочете, і йдіть невпинно до своєї мети. Займайтеся лише тим, чого бажаєте. Реалізуйте себе, боріться за те, щоб бути щасливими, і ваше життя буде схожим на мрію.

Спілкувалася Олена Переверзєва

Схожі новини