Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-журналісти проходять практику дистанційно

Студенти-журналісти проходять практику дистанційно

Кафедра журналістики факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує проводити освітній процес дистанційно. Зокрема, в онлайн-режимі була проведена настановча конференція з практики для студентів 1 курсу освітньої програми «Журналістика». Це – їхня перша практика під час навчання в університеті, тому вимагала особливої уваги викладачів, оскільки дистанційно такий вид професійної підготовки відбувається вперше.

«Перша навчально-ознайомча практика студентів-журналістів традиційно передбачає знайомство першокурсників із майбутнім місцем роботи. Саме тому кафедра організовує ознайомчі екскурсії до редакцій місцевих ЗМІ. Такі візити супроводжуються знайомством із редакторами, журналістами, ведучими, студенти вивчають структуру редакції,  спостерігають за виробничим процесом. Проте цьогоріч, в умовах пандемії, ми змушені були відмовитись від таких екскурсій і запропонували альтернативний варіант. Студенти вивчатимуть історію, структуру, організацію роботи редакцій місцевих ЗМІ онлайн», – розповіла відповідальна за практику доцент Олена Усманова.

Керівники практики – доценти Людмила Чернявська, Юрій Костюк, Юлія Любченко, Олена Усманова – під час онлайн-конференції детально розповіли студентам про особливості цьогорічної практики, показали методичні матеріали, що викладені у системі Moodle, познайомили зі звітною документацією, яку треба буде здати у травні. Подібні онлайн-консультації викладачі планують проводити періодично.

Ще одна координаційна зустріч відбулась зі студентами 4 курсу освітньої програми «Журналістика». Вона була присвячена підготовці та презнтації творчого проєкту. «Цьогоріч ми пропонуємо студентам презентувати своє портфоліо, над яким вони працювали протягом навчання в університеті. Вони мають його оформити на платформі http://studpraktyka.blogspot.com/ і подати супровідну записку з описом основних етапів роботи над творчим доробком», – пояснила завідувачка кафедри журналістики Юлія Любченко.  Вона наголосила, що викладачі кафедри консультують студентів не тільки під час таких онлайн-конференцій. Спілкування зі студентами щоденно відбувається через систему Moodle, електронну пошту, соціальні мережі.

Кафедра журналістики