Студенти й аспіранти математичного та біологічного факультетів взяли участь у засіданні секції «Методика навчання фізики та природничих наук» онлайн-конференції «Молода наука»

22.04.2020 15:30 Все Головні новини Факультети Біологічний Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет біологічний факультет студентська наука конференція «Молода наука»

Сімнадцятого квітня в рамках ХІII університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) «Молода наука-2020» відбулося засідання секції «Методика навчання фізики та природничих наук», у якому взяли участь представники математичного та біологічного факультетів.

Засідання проходило в режимі онлайн, завдяки можливостям конференц-програми Zoom. Під час зустрічі викладачі предметних спеціальностей 014.15 Середня освіта (Природничі науки) та 014.08 Середня освіта (Фізика) професори О.І. Іваницький та А.М. Андрєєв і доценти Ю.П. Мінаєв та Н.І. Тихонська мали змогу обговорити зі студентами й аспірантами математичного та біологічного факультетів актуальні питання  методики навчання фізики та природничих наук.

Студенти й аспіранти виступили зі змістовними доповідями за результатами досліджень широкого спектру проблем сучасної української школи: формування цифрової компетентності учнів старшої школи у процесі навчання фізики, застосування методу проектів під час вивчення шкільного курсу «Природничі науки». А також – формування емоційної компетентності учнів старшої школи на уроках фізики, нові можливості та проблеми використання експериментальних задач з фізики у закладах загальної середньої освіти, формування уявлення учнів про наукову картину світу у процесі навчання природничих наук.

У 17 учасників засідання секції доповіді викликали неабиякий інтерес, у результаті відбувся жвавий обмін думками щодо стану навчання фізики та природничих наук у закладах середньої освіти, перспектив Нової української школи, застосування інноваційних технологій навчання, формування предметних компетентностей учнів тощо. Особливе зацікавлення викликала доповідь магістрантки освітньої програми Середня освіта (Фізика) К. Барановської «Навчання учнів розв’язування фізичних задач засобами інформаційно-комунікаційних технологій» (науковий керівник – доцент Н.І. Тихонська) та підготовлений магістрантом цієї ж освітньої програми А. Захаровим відеоролик з критичним аналізом одного з телеуроків фізики для 11 класу (науковий керівник – доцент Ю.П. Мінаєв).

Учасники конференції набули досвіду публічного представлення результатів власних науково-педагогічних досліджень, участі у цікавій науковій дискусії, розширили свої навчальні та наукові горизонти.