Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті організували засідання наукової студентської конференції «Молода наука-2020»

На філологічному факультеті організували засідання наукової студентської конференції «Молода наука-2020»

На філологічному факультеті організували засідання наукової студентської конференції «Молода наука-2020»
24.04.2020 15:55 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет студентська наука конференція «Молода наука-2020»

У рамках проведення ХІІІ університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука-2020» на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулось засідання секції «Сучасні проблеми літературознавства, мовознавства, слов’янського перекладознавства та лінгводидактики».

Метою конференції є представлення результатів науково-дослідницької діяльності студентів, їх глибоких знань з української та інших слов’янських мов. У програмі конференції – доповіді студентів на актуальні професійно-орієнтовані теми, які підготовлені студентами ІІ-ІV курсів та магістратури філологічного факультету ЗНУ під керівництвом досвідчених викладачів.

Під час урочистого відкриття засідання учасників – студентів та молодих учених філологічного факультету – привітали заступник декана з навчальної роботи філологічного факультету Микола Стасик, завідувачі кафедр слов’янської філології Ірина Павленко та української літератури Наталя Горбач, викладачі філологічного факультету – керівники науково-дослідницьких робіт студентів.  Модератором зустрічі стала доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко.

Микола Стасик  привітав юних дослідників, подякував всім присутнім за активну наукову роботу, підкресливши, що це один із важливих кроків на шляху до здобуття якісних знань та подальшої успішної кар’єри. 

Під час засідання його учасники дослідили такі важливі і цікаві теми, як: використання інноваційних технологій у процесі формування орфографічної грамотності учнів на уроках української мови (Наталія Гремякіна); спогади в художніх репортажах «Ліхіє дев’яності : як не сумували Суми» В. Івченка (Марія Ленок); образ Буковини у романі-панорамі М. Матіос «Букова земля» (Ілля Ісаєв); стилістичний потенціал простих ускладнених речень зі вставними компонентами в романі Т. Прохаська «Непрості» (Дар’я Лук’янчук); народини (обряди, пов’язані з народженням дитини в селі Мануйлівка) (Анастасія Мітєва); казковий наратив у творах Зірки Мензатюк для дітей (Ольга Зінченко); використання інтерактивних технологій навчання на уроках літературного читання (Поліна Доценко).

Варто відзначити, що окремі молоді дослідники представили на розсуд учасників конференції результати досліджень на різні філологічні теми: Олександр Смирнов («Пейзажна притча як вияв жанрового синкретизму в ліриці М. Брацило», «Звукові унікалії в поезії Ліни Костенко (на матеріалі збірки «Мадонна перехресть») та Денис Таган  («Мотив долі в романі Н. Гуменюк «Квіти на снігу»», «Функціювання епітетів у романі Н. Гуменюк «Квіти на снігу»»).

При підготовці доповідей молоді науковці використовували оригінальний матеріал, наукові та методичні дослідження як вітчизняних, так і зарубіжних науковців. Викладачі та студенти уважно заслухали всі доповіді. А питання, що пролунали на адресу доповідачів, стали доказом того, що наукові розвідки виявилися актуальними, інформативними й корисними.

На завершення роботи засідання конференції керівники наукових розвідок висловили подяку студентам і викладачам за велику роботу з підготовки матеріалів наукових досліджень. Вони підкреслили, що конференція пройшла успішно, а участь у ній відіграє важливу роль у формуванні наукового мислення, активізує професійне вивчення мов, сприяє підвищенню інтересу до набуття знань у галузі мовознавства, літературознавства, перекладознавства та методики викладання і має на меті підготовку висококваліфікованих фахівців.

Дар’я Лукьянчук: «Була приємно подивована тим, що конференція «Молодої науки» все-таки відбудеться! Безумовно, це було найбільш незвичайне проведення цього заходу за всі 4 роки мого навчання! Онлайн-конференція була схожа на захопливий квест – учасники отримали на електронні пошти листи-запрошення на онлайн-зустріч із повідомленням того, що захід проходитиме в 3 етапи в системі "Zoom", також було вказано час та посилання до кожного з етапів. Власне онлайн-конференція пройшла в спокійній та невимушеній атмосфері – виділеного для виступів часу вистачило для кожного з учасників. Поспілкувалися, послухали виступи учасників, поставили цікаві запитання. Заходом дуже задоволена! Було цікаво та незвичайно! Дякую Ірині Миколаївні за прекрасну організацію онлайн-конференції!»

Поліна Доценко: «Молода наука» – це безмежне поле для діяльності! Кожен, кому є що сказати, може викласти свої роздуми, дослідження, міркування. Студенти – це джерело нових поглядів та відкриттів. Викладачі ЗНУ допомагають їм відкритися з наукового боку. І конференція «Молода наука» в цьому допомагає! Викладачі ЗНУ посприяли проведенню конференції онлайн. Студенти мали змогу представити свої наробки, що згодом опублікуються. Питання викладачів засвідчили, що кожному є куди прагнути, є ще над чим працювати. У приємній, натхненній атмосфері відбувалося невимушене спілкування. Студенти побачили працю один одного, зацікавилися темами, які були представлені на загал».

Наталія Гремякіна: «Мій перший досвід наукової конференції у режимі онлайн не став «комом». Я опанувала платформу для конференцій Zoom, виступила з доповіддю, почула цікаві виступи студентів, аспірантів. Зустріч пройшла у дружній, але в той же час продуктивній атмосфері. Я дуже вдячна Ірині Миколаївні за всебічну підтримку й правильне налаштування на працю. Щира подяка викладачам, які ставили цікаві запитання й стимулювали цікаву дискусію. І звичайно, окрема вдячність доповідачам: ви вразили й захопили, було дійсно цікаво й пізнавально. Це мій перший досвід, і я впевнена, що не останній!».

Денис Таган: «Через карантин нас очікували зміни – новий формат проведення «Молодої науки». Здавалося, що в цьому навчальному році вже не буде змоги прийняти участь у конференції …  І яким було моє здивування, коли конференцію провели в онлайн-форматі!  Виголосити свою доповідь вдалось без використання якихось спеціальних гаджетів, адже «Zoom» запускається як на смартфоні, так і на комп’ютері.  Вважаю, що використання сучасних технологій при проведенні конференцій  є надзвичайно вдалим рішенням, адже всі доповідачі могли без жодних проблем прослухати доповіді  та задати питання».

Ілля Ісаєв: «Цьогоріч я брав участь у «Молодій науці» вперше. Для мене це дуже гарний досвід, чудова нагода для удосконалення навичок дослідження, написання наукових доповідей, набуття нових корисних знань та змогу побачити всі «плюси» й «мінуси» своєї роботи й проаналізувати її. Моя перша «Молода наука» відбулася у форматі онлайн, що є досить незвичним як для традиційної наукової конференції. Та попри дистанцію та відеоформат, спілкування з іншими учасниками та викладачами університету було насиченим, інформативним та змістовним. Всі дискусії були наповнені динамічністю, панорамністю та палітрою думок. Дякую учасникам та науковим керівникам, а також висловлюю подяку за чудову організацію «Молодої науки». Конференція була наповнена атмосферою затишку, натхнення й позитиву. До зустрічі наступного року, вже у форматі живого спілкування!»

Зінченко Ольга: «В цьому році брала участь в конференції «Молода наука 2020»,  яка була в незвичайному – онлайн режимі. Я була дуже вражена таким форматом. Все було організовано, динамічно та затишно. Було цікаво слухати доповіді, була цікава наочність у кожного з учасників. Хочу висловити вдячність організаторам, викладачам, та всім, хто брав участь. Велика вдячність Ірині Миколаївні за технічну підтримку та емоційне піднесення, та дякую Олесі Алімівні, за підтримку і допомогу». 

Марія Ленок: «Вважаю, що шлях до фаху має розпочинатися з важливого складника професійного становлення студента як науковця, як спеціаліста вірного своїй справі. На жаль, ми працюємо й розвиваємось у не найкращі часи. Цьогорічна XIII університетська науково-практична конференція «Молода наука-2020» відбулась у онлайн режимі. Під час онлайн-конференції кожен учасник мав змогу прослухати цікаві доповіді, подискутувати, уточнити певні моменти й ознайомитись з досвідом використання інноваційних технологій в освітньому процесі. Організація конференції в дистанційному режимі свідчить про готовність наукової спільноти відповідати на виклики сьогодення».

Олександр Смирнов: «Форма проведення цього року була доволі неординарна. Здавалося б, звичайна собі відеоконференція, але все ж... Зміна формату вимагала і зміни подачі матеріалу: тримати контакт з «аудиторією» складніше, а отже, треба було відходити від традиційного читання доповіді в бік, так би мовити, «читання-розповіді». Три з половиною години пролетіли дуже швидко. Все було атмосферно та пізнавально. Дякую всім учасникам за позитив та плідну роботу. Вам, Ірино Миколаївно, особлива подяка за першокласну організацію!»

 

Філологічний факультет

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=223458089095537

 

 

 

 

Схожі новини