Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК триває підготовка до ЗНО з математики в умовах дистанційного навчання

В ЕПК триває підготовка до ЗНО з математики в умовах дистанційного навчання

05.05.2020 13:01 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий коледж освітній процес дистанційне навчання підготовка до ЗНО

Із 12 березня викладання дисципліни «Математика» в Економіко-правничому коледжі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для студентів 1-2-го курсу всіх спеціальностей, які  складають ЗНО, перейшло на дистанційну форму навчання за вимогами Міністерства. Викладачі Фоменко Г.М. і Смолянкова Т.М. постійно знаходяться в пошуках оптимальних і найбільш ефективних, цікавих та різноманітних способів навчання в умовах, що диктує час. Поговоримо більш детально про основні з таких методів.

Викладання теоретичної частини математики проводиться викладачами: особисто в системі конференцій Zoom, із використанням перевірених  відео-уроків з YouTube, через онлайн-курси «Математика. Підготовка до ЗНО» та «Підготовка до ЗНО з математики: лайфхаки від Могилянки» на платформі Prometheus, а також використовується перегляд рекомендованої Президентом України та МОН України «Всеукраїнської школи онлайн» (10-11 клас).

Зустрічі в системі Zoom відбуваються строго за розкладом навчальних занять, що є важливим для підтримання системного вивчення предмету, а також допомагає студентам самоорганізуватись. Конференції Zoom – це сервіс для проведення онлайн-зустрічей і дистанційного навчання. Програма чудово підходить як для групових занять, так і для індивідуальних відповідей, консультацій, роботи з боржниками по навчанню.

Окрім загальних переваг Zoom (таких, як стабільне інтернет-підключення, відео/аудіо зв'язок із кожним учасником, можливість демонстрації екрану та обміну файлами у чаті), викладачі відмічають великим плюсом наявність білої дошки – після теоретичної частини можна підключити учасників, і на прикладах перевірити, яка частина матеріалу засвоєна конкретним студентом, які виникають питання і ліквідувати їх. Без дошки на математиці не обійтися.

Для усіх, хто активно готується до ЗНО з математики чи будь-якої іншої форми перевірки знань із математики на 100% рекомендуємо ретельно і уважно пропрацювати онлайн-курси, присвячені цій проблемі на  платформі Prometheus. Окрім відео лекцій, на курсах до кожної теми і підтеми є спеціально розроблений, дуже насичений різноманітними викладками конспект. Також курси містять тести на закріплення отриманих знань, що ви можете виконати одразу після перегляду відео. Хто ще не долучився, не полінуйтесь, реєструйтесь уже зараз, і ви побачите, що результат дійсно вартий того.

Звісно, після теорії має бути практика. Закріплення отриманих знань та навичок викладачі намагаються подати у ігровій формі. Тут на допомогу приходить LearningApps.org – онлайновий сервіс, який дозволяє створювати та використовувати уже готові інтерактивні вправи. Крім цього, обов'язковим є виконання студентами індивідуальних домашніх завдань, які розміщуються у СЕЗН Moodle ЕПК ЗНУ та перевіряються, коментуються і оцінюються викладачами.

Перевірка ж та підсумкове оцінювання набутих знань відбувається за допомогою тестувань у різних середовищах: від проміжних на сайтах «НаУрок», «Quizizz», до підсумкових  в Google-формах та СЕЗН Moodle ЕПК ЗНУ.

Ганна Миколаївна та Тетяна Миколаївна вважають, що дистанційне вивчення математики можливе на високому рівні. Вони закликають студентів: залишайся вдома – і вивчай математику разом із нами!

Смолянкова Т.М, Фоменко Г.М.,

викладачі Економіко-правничого коледжу