Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ закінчило дистанційну роботу журі двох запорізьких міських медіаконкурсів

У ЗНУ закінчило дистанційну роботу журі двох запорізьких міських медіаконкурсів

12.05.2020 11:45 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Соціології та управління Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління Економіко-правничий коледж факультет журналістики профорієнтаційна діяльність молодіжні конкурси

В рамках профорієнтаційної роботи в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривала дистанційна робота журі двох міських медіаконкурсів: V Міського конкурсу шкільних газет та сайтів «Mediaschool-2020» за тематичним напрямом «Запоріжжя: місто лідерів» та ІV Міського конкурсу відеороликів «З любов`ю до рідного краю».

Факультет соціології та управління Запорізького національного університету вже третій рік поспіль виступає співорганізатором цих великих конкурсів для школярів та фахівці факультету продовжують оцінювати роботи майбутніх «акул пера». Цього року до складу журі також увійшли представники факультету журналістики та Економіко-правничого коледжу.

Конкурси «Mediaschool» та «З любов`ю до рідного краю» проводяться Науково-методичним Центром Запорізької міської ради щорічно, з метою розширення використання шкільних засобів масової інформації, формування інформаційного освітнього середовища; розвитку системи  національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, виявлення їх творчих здібностей, виховання любові до рідного краю, поваги до національних традицій.

Цього разу  урочисте відкриття медіаконкурсів відбулося в жовтні 2019 на базі ЗНУ. Цього ж дня провели 8 майстер-класів на актуальні теми силами фахівців ЗНУ та журналістів-практиків, які відвідали більше 200 учнів та вчителів запорізьких шкіл.

Учнівська молодь Запоріжжя блискуче презентувала себе: загалом 178 робіт у п’яти номінаціях було надано на розгляд в V Міському конкурсі шкільних газет та сайтів «Mediaschool-2020». Учасники конкурсу:

-                    робили фотографії на тему «Кожне завтра розпочинається сьогодні»;

-                    писали журналістський матеріал  «Супергерой мого міста»;

-                    створювали власний блог «Крафтова Україна: у спектрі можливостей»;

-                    верстали і наповнювали шкільні газети «Квиток до успіху»;

-                    розобляли друковану продукцію «Перші кроки до мрії».

Що ж до ІV Міського конкурсу відеороликів «З любов`ю до рідного краю», то журі довелося дуже серйозно подумати, бо якість робіт була справді на високому рівні.

Оцінювання проводилося в наступних номінаціях, сформульованих фахівцями факультету соціології та управління ЗНУ:

- «Ecolife» – ініціативи, пов’язані з розвитком екологічності м. Запоріжжя: формування здорового способу життя, брендування соціально корисної поведінки, протистояння девіантній поведінці, тощо;

- «Медіація – мистецтво перемовин» – ситуація, де правильно побудоване спілкування все змінило на краще;

- «Волонтерство як прояв громадянської позиції» – відеонариси про успішні малі та великі проекти, випадки самоорганізації молоді, які ти вважаєш гордістю Запорізького краю;

- «50 ідей для добрих справ» - відеоскетчі, лайфхаки які можуть допомогти покращити рідне місто.

На конкурс було подано загалом 69 робіт і для журі обрати переможців було дуже складно, з-за високої якості виконання кожного відеоролику.

Увесь склад журі міських медіаконкурсів та окремо факультет соціології та управління дякує Науково-методичному центру Запорізької міської ради за співпрацю, за можливість познайомитися з найкращою та найталановитішою шкільною молоддю Запоріжжя та запросити її навчатися в Запорізькому найкращому, а всім учасникам медіаконкурсів – за незабутні враження протягом перегляду кожної роботи. Подальших успіхів і вітаємо переможців!

До речі, подивитися й оцінити всі роботи, що отримали визнання журі можна на сторінці «Mediaschool» в Facebook за покликанням: https://www.facebook.com/mediaschool.zp.ua/, яка була створена стараннями методиста НМЦ – Ірини Олійник.

Склад журі

V міського конкурсу

шкільних газет та сайтів «Mediaschool – 2020»

Прізвище, ім’я та по-батькові

Гусак

Оксана Вікторівна

Завідувач науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської  ради, голова журі

Олійник

Ірина Володимирівна

Методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, заступник голови журі

Туманова

Ірина Віталіївна

Заступник завідувача науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради

Назарова

Дар`я Анатоліївна

Журналіст, телеведуча, редактор 1 категорії телеканалу Z.

Замерайло Микола Миколайович

Спортивний кореспондент телеканалу ТВ-5

Яцук

Наталія Василівна