Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів ЕПК проводять креативні заняття з української літератури в онлайн-форматі

12.05.2020 14:35 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий коледж освітній процес дистанційне навчання освітні методики

На заняттях з літератури іноді досить важко зацікавити студентів проблемами землі, соціальної несправедливості, гноблення, які для них є неактуальними. Усе частіше можна почути від них, що українська література асоціюється з чимось песимістичним, сльозливо-злиденним. Звичайно, викладачі Економіко-правничого коледжу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) пояснюють це історичними умовами, коли українська мова та література не одне століття розвивалися в умовах тотальних заборон, утисків і цензури. Але кардинально це ставлення не змінює, тож доводиться вдаватися до різноманітних педагогічних хитрощів.

Щоб осучаснити твори минулого сторіччя, студентам 1 курсу спеціальностей «Право», «Соціальна робота» та «Інженерія програмного забезпечення» було запропоновано домислити фінал урбаністичного роману В.Підмогильного «Місто», головний герой якого приїхав до Києва, щоб підкорити його. Читаючи гостросюжетні студентські фанфіки, можна було між рядків зрозуміти плани підлітків на майбутнє, їхнє ставлення до родинних обов’язків тощо. Хтось несподівано розкрив у собі письменницький хист, а комусь поки що важко фантазувати.
Не менш важливо на заняттях дотримуватися професійної спрямованості студентів. Так, підбиваючи підсумки роботи за цей навчальний рік, студентам-першокурсникам спеціальності «Право» було запропоновано в ігровій формі засудити тих переступників, з образами яких вони познайомились цьогоріч на заняттях з української літератури. Правники із задоволенням засудили до адміністративної відповідальності Мотрю (повість «Кайдашева сім’я»), яка виколола свекрусі око, а також Авірона та Датана (поема «Мойсей»), які підбурювали народ зрадити пророка. Ну а ліричного героя Я з новели М.Хвильового «Я (Романтика)», який розстріляв власну матір, всі однозначно засудили до кримінальної відповідальності. Найкреативнішими виявилися роботи Cулік Да’рї, Масюка Олександра, Корнійчук Катерини та Дубачової Арини.
Як бачимо, дистанційне розширює рамки занять й водночас мотивує викладачів ЕПК ЗНУ шукати нові освітні методики.

Доброскок Світлана