Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті відбулось обговорення проєктів освітніх програм «Країнознавство» для студентів спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»

Восьмого травня представники кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин та деканатом історичного факультету (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели громадське обговорення проєктів освітніх програм «Країнознавство». Обговорення відбулось у форматі двох окремих засідань, перше з яких було присвячено освітній програмі «Країнознавство» бакалаврського, друге – магістерського рівнів спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Попередньо ознайомитись із проектами програм усі бажаючі мали можливість на офіційному веб-сайті ЗНУ за покликанням

та на веб-сторінці спеціальності у мережі фейсбук. Пропозиції та відгуки також приймались на офіційну електронну пошту кафедри vsemirkaznu@gmail.com

В обговоренні, яке відбувалось у форматі відкритої двогодинної відеоконференції на базі платформи ZOOM, взяли участь усі зацікавлені сторони: розробники освітньої програми, деканат історичного факультету, студенти бакалаврату та магістратури, викладачі кафедри та представники Ради роботодавців, зокрема керівник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації А.Ю. Бойко, голова Запорізького обласного товариства болгарської культури В.В. Мітков, начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації П.І. Мяло.

Після проведеної презентації проектів програм слово було надано представникам роботодавців, які позитивно оцінили проекти програм та їхні окремі компоненти. Вони висловили свої пропозиції щодо перспектив розвитку спеціальності у регіоні, надали високу оцінку компетентностям випускників освітньої програми «Країнознавство», які працевлаштовані у відповідних організаціях та установах.

Здобувачі вищої освіти під час участі у відеоконференції отримали відповіді на всі свої запитання, звернені до викладачів та роботодавців, а також висловили свої пропозиції до змісту освітніх програм, які були враховані розробниками. Усіма учасниками обговорення було схвалено місію освітньо-професійної програми «Країнознавство», яка є складовою місії Запорізького національного університету й полягає в наданні фундаментальних та прикладних знань і компетентностей у галузях країнознавства та міждержавного співробітництва, необхідних для забезпечення економічного, політичного та соціального розвитку і зростання Запорізького регіону як частини європейського простору.

Історичний факультет