Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм талановитого фізика – доцента Ольгу Ананьїну!

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм талановитого фізика – доцента Ольгу Ананьїну!

14.05.2020 13:09 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет ювілей привітання

Чотирнадцятого травня святкує свій ювілей кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики твердого тіла математичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ольга Ананьїна. Вітаючи її, колеги студенти зазначають, що їм пощастило працювати з Ольгою Юріївною, адже вона – талановитий викладач та організатор численних студентських і профорієнтаційних заходів, чуйна людина, ладна завжди прийти на допомогу. Ювілярка присвятила багато років життя розвитку рідного для неї університету, а свого часу вона саме тут здобула вищу освіту.

Ольга Юріївна закінчила фізичний факультет Запорізького державного університету (1992) за спеціальністю «Фізика» й отримала кваліфікацію – «Фізик, викладач фізики». У 2006 році в Ужгородському державному університеті вона захистила кандидатську дисертацію на тему «Квантово-хімічне моделювання взаємодії водню, силану, атомів та іонів фосфору і бору з упорядкованими та дефектними поверхнями Si(100) і Ge(100)». Згодом здобула науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.10 – «Фізика напівпровідників та діелектриків». У 2008 році їй присвоїли вчене звання доцента кафедри фізики твердого тіла.

Коло професійних інтересів знаної в науковій спільноті дослідниці Ольги Ананьїної становлять такі галузі: квантово-хімічне моделювання в межах кластерних моделей, фізхімія наноматеріалів і наносистем, новітні вуглецеві матеріали тощо. Результати своїх наукових розробок вона впроваджує у рамках освітнього процесу, ділиться з молодими фахівцями-фізиками власними знаннями й напрацюваннями. Сьогодні для студентів математичного факультету Ольга Юріївна викладає низку базових дисциплін, таких як «Фізхімія наносистем», «Фізичні основи твердотільної електроніки», «Квантова механіка», «Будова речовини та явища переносу», «Фізика наноматеріалів», «Фізика та хімія поверхні напівпровідників і діелектриків».

А ще Ольга Юріївна – ініціативний організатор різноманітних наукових заходів для студентів факультету ЗНУ та інших ЗВО, активно працює з учнівською молоддю у рамках профорієнтаційної роботи факультету. Вона, зокрема, входить до організаційного комітету міжвишівської студентської наукової конференції «Сучасні аспекти фізичних і математичних досліджень», а також є науковим керівником багатьох студентських робіт, підтримуючи пошукову діяльність молодих дослідників. Закохана в цікаву й перспективну фізичну науку, вона радо популяризує ці знання серед колег, студентської та учнівської молоді, розповідає про створення у лабораторних умовах нових матеріалів і технологій майбутнього, а також запрошує молодь приєднуватися до творчих наукових колективів фізиків ЗНУ. Зокрема, під час традиційних міжкафедральних наукових семінарів, презентує досягнення фахівців кафедри. Серед іншого йдеться про монографію «Фізико-хімія поверхні алмазу: структура та адсорбційні властивості» (автори: Ольга Ананьїна, Олена Северина).

Колеги і друзі щиро вітають Ольгу Юріївну із ювілеєм і бажають подальшого професійного зростання, мудрості й результативності в усіх її починаннях!