Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології відбулася зустріч-вебінар із роботодавцями в режимі онлайн

Дванадцятого травня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) пройшла цікава зустріч-вебінар із роботодавцями на тему: «Волонтерство як механізм саморозвитку». Організатором заходу виступила заступниця декану з профорієнтаційної роботи, доцентка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Олена Лещенко. Спікером заходу став координатор волонтерів благодійної організації «Благодійний Фонд «Карітас-Запоріжжя» Юрій Вдовцов. Зустріч проходила за підтримки координаторки проєкту «Простір підтримки» «БФ «Карітас-Запоріжжя» Вікторії Дунаєвої. Наголосимо, що діяльність цієї організації сфокусована на таких основних напрямках соціально-педагогічної роботи: допомога дітям, молоді та сім’ям, що перебувають у кризі; охорона здоров’я, формування здорового способу життя у молоді; допомога людям з особливими потребами; вирішення соціальних проблем мігрантів тощо.

У зустрічі-вебінарі взяли участь студенти 1, 3 і 4 курсів, а також – магістри освітньої програми «Соціальна педагогіка» (231 «Соціальна робота»). Під час заходу студенти дізнались про зміст соціальної діяльності фонду, вивчили інструменти роботи з різними цільовими групами, роль волонтерської діяльності у професійному та особистісному розвитку тощо. Найбільше зацікавила студентів соціально-педагогічна робота благодійного фонду з дітьми та молоддю (діти та підлітки з кризових родин, сімей внутрішньо переміщених осіб, сімей, що перебувають у складних життєвих обставин; діти-сироти; підлітки, які практикують ризиковану поведінку), до якої входять такі послуги: розвиток соціальних вмінь у підлітків; заходи з підготовки до самостійного життя (кулінарні майстер-класи, тренінги тощо); організація дозвілля, культурно-дозвіллєві заходи для дітей; робота з батьками (індивідуальне та групове консультування, профілактичні тренінги, групи взаємодопомоги); профорієнтація, спрямована на підготовку підлітків до свідомого вибору майбутньої професії, визначення своєї ролі в суспільстві тощо.

Про змістовність і корисність зустрічі свідчили й позитивні відгуки студентів. Зокрема, магістрантка Юлія Костюк відзначила: «Найбільш цікавим напрямом роботи “Карітас Запоріжжя” особисто для мене є робота центру з розвитку громад (простір для зустрічей груп самодопомоги, заходи для залучення волонтерів, розвиток місцевих ініціатив на благо громад у буферній зоні, мінігранти для підтримки локальних ініціатив)». Студентка першого курсу Анастасія Клеменко, яка вже є волонтеркою у БФ «Карітас-Запоріжжя», розповіла: «Я час від часу допомагаю в проведенні творчих занять із малювання для дітей зі складними життєвими обставинами, спілкуюсь, відвідую кінопокази разом із дітьми та беру участь в обговоренні. Я розумію, наскільки ці заходи необхідні та дієві, адже дитина має змогу відволіктись, відпочити, поспілкуватися та проявити себе та свої здібності, незважаючи на певні життєві труднощі».

Наприкінці заходу гість запросив учасників взяти участь у вебінарі про фандрайзинг у діяльності громадської організації. Студенти були дуже вдячні Юрію Вдовцову за змістовну та оригінальну зустріч, зацікавились волонтерською діяльністю та можливістю подальшої професійної реалізації в благодійній організації «Благодійний Фонд «Карітас-Запоріжжя».

Факультет соціальної педагогіки та психології