Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Активно тривають ремонти в корпусах ЗНУ в період карантину

Активно тривають ремонти в корпусах ЗНУ в період карантину

15.05.2020 13:59 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University адміністративно-господарська частина ремонти благоустрій території студмістечка

На сьогодні в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно тривають ремонти в навчальних корпусах і відбувається впорядкування територій студмістечка. Адже незабаром тут очікують вступників 2020 року і тих, хто складатиме ЗНО. Підготовка університету до вступної кампанії знаходиться під особистим контролем ректора Миколи Фролова і проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра.

Весняний період і карантин, під час якого корпуси та аудиторії обезлюдніли, стали стимулом для зростання інтенсивності ремонтних й відновлювальних робіт, які тривають у будівлях та на територіях студмістечка ЗНУ, інженерного інституту ЗНУ та інших підпорядкованих їм підрозділів.

Найбільш масштабними перетвореннями, які зараз відбуваються у навчальному корпусі № 1, є переобладнання 3 поверху та заміна вікон в аудиторіях і коридорах, де проходять ремонти. Ці та інші роботи, як і раніше, здійснюють співробітники ремонтно-будівельної групи адміністративно-господарської частини та співробітники підрядних організацій.

Отже, від початку року і до сьогодні тривають масштабні ремонтні роботи на 3 поверсі корпусу № 1, який є історичною пам’яткою м. Запоріжжя. Ми вже згадували раніше про модернізації інтер’єру приміщення, де будівельники намагаються відтворити стиль та колорит епохи кінця ХІХ – початку ХХ ст., що став класикою і найбільш влучно виражає дух самої академічної спільноти, яка тут працює і навчається. Головними окрасами його є стеля, яка оздоблюється художньою ліпкою флористичного характеру й розписується позолотою. Ряд чудових люстр гармонійно доповнюють цей інтер’єр, надаючи йому пишності й вишуканості. Зараз ці роботи вже знаходяться на стадії завершення. Після цього представники адміністративно-господарської частини планують здійснити подібні перетворення й на 2 поверсі корпусу.

Окрім іншого, на поверсі відремонтовано або добігає кінця цей процес в кількох аудиторіях, що належать математичному факультету, – це №№ 53, 55/56. Тут відбулися комплексні ремонти: встановлено нові вікна та двері, здійснено відновлення та пофарбування стін, колір яких наразі відповідає загальному стилю – у пастельних тонах. Підлога вкрита лінолеумним покриттям. Відбулася заміна труб системи опалювання тощо.

На 2 поверсі головного навчального корпусу завершено ремонтні роботи у приміщенні Музею історії ЗНУ. Тут здійснили масштабні роботи, зокрема встановили чудову навісну стелю зі зручною системою освітлення, відремонтували стіни, відновили паркетне покриття, встановили нові вікна. Наразі відбувається наповнення експозиції музею з фондів університету і, звичайно, до них додаються нові експонати, що відбиватимуть події новітньої історії нашого часу.

Ми вже повідомляли про масштабну заміну вікон у навчальному корпусі № 2, де їх останнім часом встановлено понад півсотні. Окрім вікон, були встановлені й прозорі двері у тих аудиторіях, де нещодавно відбулися комплексні ремонти.

Також і в навчальному корпусі № 3 (біологічний факультет) здійснюється масштабна заміна вікон та аудиторних дверей: у коридорі на 1 поверсі, а також в аудиторіях, де відбуваються комплексні ремонти – це №№ 202, 206, 207, 210.

У будівлі спортивно-оздоровчого комплексу наразі також здійснюються ремонтні роботи у приміщенні жіночої вбиральні на 1 поверсі.

Окрім цього, і в навчальному корпусі № 5 відбуваються ремонтно-сантехнічні роботи в туалетах на усіх трьох поверхах. Тут встановлюється нова сантехніка, металопластикові трубопроводи тощо. А ще, останнім часом у будівлі відбулася заміна усього комплексу аудиторних, кабінетних та коридорних вікон – на нові металопластикові. Залишаються поки що без змін великі вікна, що виходять на міжповерхові сходи.

Великий комплекс ремонтно-будівельних робіт і перетворень відбувається наразі й на 2 поверсі комбінату громадського харчування ЗНУ, де облаштовується новітній коворкінг-центр.

Паралельно із цим триває низка ремонтних робіт й у приміщеннях інженерного інституту ЗНУ. У навчальному корпусі № 7 завершується ремонт крівлі, де відбувається заміна стяжки і покриття. На території навчального корпусу № 9 облаштовується спеціальне приміщення санвузла для людей із особливими потребами. У корпусах №10-11 також здійснюються ремонти туалетів.

Окремі ремонтні роботи проходять і на території студентського гуртожитку № 4, де співробітники рембудгрупи вже відремонтували приміщення навчальної лабораторії телевізійної журналістики на 9 поверсі. А також розпочали ремонтні роботи на блоках №№ 301, 401.

Тривають й весняні роботи з облаштування та упорядкування територій студмістечка, а також на обох базах ЗНУ, що розташовані на о. Хортиця. Наразі тут здійснюється прибирання територій, озеленення клумб тощо. А ще, тривають поточні ремонтні роботи в кімнатах корпусів та приміщенні їдальні, заміна зовнішніх трубопроводів на території та інші роботи.

Більше дізнатися про хід ремонтних робіт можна за покликанням: https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=185012016273478

Олена Хлистун