Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На сьогодні триває дистанційне навчання у центрі освітніх послуг для іноземних громадян ЗНУ

За умов карантину продовжується освітній процес на підготовчому відділенні центру освітніх послуг для іноземних громадян Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). У дистанційному режимі слухачі курсів із країн Північної Африки та Азії опановують мовні навички, вивчають необхідні для подальшого навчання на спеціальностях технічного напрямку основи вищої математики, інформатики та комп’ютерної техніки, хімії тощо. Через неможливість застосування системи Moodle ЗНУ для опанування необхідного матеріалу використовується електронна пошта, месенджер та платформа візуального спілкування. При цьому online-зустрічі організовуються в зручний для слухачів час, оскільки для зв’язку використовуються різноманітні технічні засоби: комп’ютери, смартфони, планшети тощо.

Зокрема, нещодавно відбулася чергове online-заняття доцента кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Олени Міхайлуци з курсу «Інформатика та комп’ютерна техніка» з використанням сервісу вебінарів та web конференцій Cisco Webex. Оскільки мережна академія Cisco під керівництвом доцента кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Наталі Полякової вже більше п’ятнадцяти років працює в інституті, саме продукти цієї компанії обрали для проведення занять на підготовчих курсах доценти між факультетської кафедри загальноосвітніх дисциплін Андрій Пожуєв та Ірина Святовець.

Сервіс Cisco WebEx Meeting Center, завдяки мультимедійним засобам і зворотному зв’язку, надає можливість віддаленим учасникам навчання бути присутніми в навчальній аудиторії. Його використання в освітньому процесі дозволяє як демонструвати усім слухачам групи необхідний матеріал, так і вислуховувати кожного учасника та, за необхідності, надавати допомогу.

Позитивний вплив Cisco WebEx на співпрацю слухачів і викладачів відзначив начальник центру освітніх послуг для іноземних громадян Муц Луай Файсал. «Слухачі курсів, навіть за умов карантину, із зацікавленням спілкуються online один з одним. Маючи певні завдання, вони працюють над проєктами і презентаціями разом, консультуються з викладачами, що сприяє глибшому розумінню матеріалу, який знадобиться їм у подальшому навчанні. І, беззаперечно, чекаємо на усіх слухачів у наступному році студентами першого курсу нашого Запорізького національного (найкращого) університету», – зазначив він.

Андрій Пожуєв,

завідувач міжфакультетською кафедрою загальноосвітніх дисциплін