Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освітяни та студенти ЗНУ вітають із ювілеєм доцента кафедри садово-паркового господарства та генетики Олену Дубову!

18.05.2020 10:49 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет привітання ювілей

Днями відзначила свій почесний ювілейний день народження кандидат біологічних наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та генетики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олена Дубова. Із цим чудовим святом шановну іменинницю вітали колеги. Друзі, однодумці та студенти.

Олена Віленівна у 1985 році закінчила біологічний факультет Дніпропетровського державного університету за спеціальністю «Біологія». І вже понад 30 років триває її трудова діяльність в Запорізькому національному університеті, де у 1988 році вона розпочала працювати старшим лаборантом кафедри зоології та ботаніки. А вже з 1992 року обіймала посаду асистента.

У 1995 році Олена Дубова захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук на тему «Вплив забруднення навколишнього середовища на фізіолого-екологічні характеристики представників роду Rosa L.» за спеціальністю 03.00.16 «Екологія» (науковий керівник – професор Валентина Бессонова). У 2002 році отримала атестат доцента.

Уже багато років Олена Дубова викладає низку актуальних базових дисциплін: «Анатомія та морфодогія рослин», «Нехромосомна спадковість», «Генетичні основи стійкості», «Загальна екологія», «Розсадники відкритого та закритого грунту», «Популяційна генетика», «Грунтознавство», «Забруднення та охорона грунтів та підземних вод», «Фіто- та зооіндикація стану навколишнього середовища». Активно впроваджує інноваційні технології у навчаня, зокрема використовуючи можливості системи Moodle ZNU та інших сучасних електронних ресурсів. Постійно вдосконалює власну педмайстерність, зокрема пройшла стажування в Центрі післядипломної освіти Дніпропетровського національного університету при кафедрі фізіології та інтродукції рослин та навчалася у школі педмайстерності ЗНУ за програмою «Інтенсивний курс іноземної мови» (англійської), отримала сертифікат про володіння англійською мовою на рівні В1.

Олена Дубова – не менш відомий у наукових колах представник еколого-природничих напрямів досліджень. Вона бере активну участь у науково-дослідній роботі кафедри в рамках держбюджетних та госпдоговірних тем («Збільшення генетичної мінливості сільськогосподарських і декоративних рослин з використанням сучасних методичних засобів та пошук нових генетичних джерел продуктивності та якості продукції»). Окрім цього, у рамках профорієнтаційної діяльності біологічного факультету  працює з обдарованою шкільною молоддю, є членом журі обласного етапу МАН. Разом зі студентами-дипломниками проводить дослідження стійкості міжвидових гібридів соняшника до підвищених температур та нестачі води.

Ювілярка має близько сотні публікацій наукового та навчально-методичного характеру. Серед них – праці з вивчення стану деревної рослинності та ґрунтового покриву міста Запоріжжя. Вона – член авторської групи з написання підручників «Екологія рідного краю». Шановна Олена Дубова неодноразово була нагороджена грамотами та подяками ректора ЗНУ, Запорізької обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України.

Колектив університету й, зокрема, біологічного факультету щиросердно вітає Вас, Олено Віленівно, із визначною подією – вашим почесним ювілейним днем народження! Нехай летять собі літа, проте важливо, щоб кожен день приносив щастя! Людської шани й вдячності Вам зичать друзі й студенти, злагоди в родині, а ще – визначних досягнень у Вашій наукові та освітній діяльності!