Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Програма академічної мобільності Erasmus+ KA107 надала можливість аспірантці факультету іноземної філології пройти стажування в Італії

Вимога нашого часу – бути активним та мобільним. Про це добре знають студенти та викладачі факультету іноземної філології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Знання іноземної мови допомагає брати активну участь у міжнародних стажуваннях, проєктах, програмах. Ситуація з пандемією корона вірусу у світі не зупинила міжнародну активність. Усі розпочаті стажування та програми нашого факультету тривають у режимі онлайн.

Ми поспілкувались із аспірантом другого року навчання та викладачем кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Анною Толматовою. Наразі вона знаходиться в Університеті м. Фоджа, (регіон Апулія, Італія).

- Історія мого стажування розпочалась у листопаді 2019 року. Саме тоді я отримала радісну новину – мене обрали для участі у програмі академічної мобільності Erasmus+ KA107. За умовами проекту я почала проходити стажування у міжнародному відділі Університету м. Фоджа з 1 березня 2020 року. Одразу після приїзду в Італію я була вражена надзвичайною гостинністю і приязністю її мешканців, а також неймовірною красою місцевих краєвидів.

- Яку діяльність передбачає стажування?

- Навчитися працювати з міжнародними проектами Erasmus+, координувати всі аспекти навчання студентів за кордоном, організовувати офіційні заходи та зустрічати міжнародні делегації. Наразі я працюю зі студентами-італійцями, які їдуть на навчання за кордон. До моїх обов'язків входить допомога студентам у виборі закордонного вишу, забезпечення процедури заповнення аплікаційних форм та підготовка усіх необхідних документів для навчання. А вже після їхнього повернення – підготовка пакету документів для перезарахування академічної мобільності.

- Скільки триватиме робота в італійському навчальному закладі?

- Програма стажування розрахована на 10 місяців.

- Після оголошення надзвичайного стану і запровадження карантину в Італії як організовується Ваша робота?

- Я продовжила проходити своє стажування, але вже в режимі онлайн. Наразі вчуся працювати з міжнародними проектами Erasmus+ та з вхідною та вихідною документацією, пов’язаною з ними.

- Чи працюють разом із Вами студенти з інших країн?

- Можливість пройти стажування мають студенти багатьох європейських ВНЗ відповідно до підписаних двосторонніх угод про співпрацю. Зі мною проходять стажування студенти з України, Латвії та Молдови.

- Чи існує мовний бар’єр у спілкуванні з місцевими?

- Знаючи англійську, можна вільно почуватися майже у будь-якій країні. До того ж, міжнародний відділ забезпечив проведення онлайн-занять з італійської мови для усіх іноземних студентів. Тричі на тиждень ми відвідуємо заняття на платформі E-Learning.

- Що дає стажування науковій діяльності, як проходить робота над дисертаційним дослідженням?

- Мені вдається поєднувати стажування з написанням дисертації. За цей період я встигла підготувати до друку статтю та продовжую працювати над розробкою розділів дисертації. Також це обмін досвідом із закордонними колегами, участь у міжнародних конференціях, у засіданнях круглих столів.

Бажаємо нашій колезі продуктивної роботи та можливості поближче познайомитись із культурними реаліями Італії!

Ганна Ваніна,

факультет іноземної філології