Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт "Історії успіхів випускників ЗНУ": вихованець історичного факультету, менеджер крупної американської IT компанії Семен Гетман

Проєкт "Історії успіхів випускників ЗНУ": вихованець історичного факультету, менеджер крупної американської IT компанії Семен Гетман

Проєкт "Історії успіхів випускників ЗНУ": вихованець історичного факультету, менеджер крупної американської IT компанії Семен Гетман
18.05.2020 13:08 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU (Zaporizhzhia National University) факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті, за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху випускника історичного факультету Семена Гетмана.

Хлопець розповів, що народився в сім'ї працівників місцевого заводу. Як і у всіх однолітків у нього було типове дитинство: школа, у вільний час спортивні секції, а на канікулах – літній табір. Пригадує, як у восьмому класі вирішив, що не хоче продовжувати заводську династію своєї родини та вирішив вступити до військового ліцею " Захисник", аби далі присвятити своє життя військовій службі. На жаль, через медичні протипоказання Семену так і не вдалося здійснити цю мрію. Але, мужньо витримавши такий поворот долі, він не впав у відчай та обрав цивільну спеціальність. 

-Семене, як же ви зрозуміли, ким таки хочете стати?

-У старших класах мені був цікавий тільки один предмет – історія, тому вибір факультету був для мене дуже простим.

 -Яким було навчання в університеті на вашій спеціальності?

-Я навчався на історичному факультеті за спеціальністю "Архівознавство", там я отримував базову освіту та  вивчав дисципліни з державної служби, архівознавства й діловодства. Основна відмінність історичного факультету – це те, що навіть коли тобі не цікавий предмет,  ти будеш відвідувати ці заняття, хоча б заради лектора. Взагалі, науково-педагогічні працівники дуже різні й іноді здається, що ти, на даний момент, знаходишся на моноспектаклі. Іноді бували відчуття, наче присутній на бізнеслекції. Незважаючи на різні підходи та методи викладання матеріалу, абсолютно всі викладачі, без винятку, справжні вчені та фанати своєї справи. Ніхто ніколи не нав'язував студентам своєї думки, тому істфак завжди був островом свободи.

-Які моменти зі студентського життя вам запам'ятались найбільше?

-Студентське життя бурхливе та яскраве. Але всі ці моменти, такі як: перша стипендія, сесія, успішний захист диплому – це все відправні точки в біографії. Найбільш цінні моменти для мене ті, коли ти повертаєшся до університетського досвіду щоразу в своїй роботі та в своєму повсякденному житті. Згадується, як мене навчали правильно працювати з джерелами, на той час це здавалось таким нудним, але згодом, ти витрачаєш 3 години на аналіз ринку праці, на аналіз резюме та вакансій і нарешті знаходиш роботу своєї мрії. Це того варте. Отримані знання я застосовую до сьогодні. Вони щоразу повертають мене на лекції та в рідні стіні університету. А якщо  врахувати, що всі мої найкращі друзі теж навчались зі мною на історичному факультеті, то можна із впевненістю сказати – істфак досі присутній в моєму житті.

-Що найбільше цінуєте в своїй професії? Плюси та мінуси в ній?

-Я працюю менеджером в американській IT компанії. До моїх обов’язків як HR менеджера входить: пошук нового персоналу, робота з людьми, які вже працюють (мотивація, вирішення конфліктів, якщо вони виникають під час робочих моментів, робота із проблемами та скаргами), робота з фінансами філіалу та документообігом, робота з КРІ філіалу (ключові показники ефективності). Найбільший плюс – це отримання міжнародного досвіду. Робота з американськими чи азіатськими співробітниками, полягає не тільки в тому, що ми виконуємо повсякденні завдання в компанії. Ні. Я дізнаюсь чимало нового про культуру, традиції, побут. Це підштовхує мене до вивчення та вдосконалення іноземної мови. Англійську я почав вивчати 3 роки тому, до цього мені вистачало базових знань, які я отримав у школі та університеті. Кожен день доводиться спілкуватись із американськими колегами і, звичайно, що без вдосконалення мови я ризикував би втратити роботу.  Поліпшую я також свої поточні загальні вміння та навички, змінюю погляди на деякі речі. Таким чином, можна дивитися на світ іншими очима. Також, не менш важливим в моїй роботі є те, що я маю можливість працювати віддалено, тому карантин ніяк не вплинув на мою професію.

-Які у Вас плани на майбутнє?

- Плани на майбутнє такі: досягти більш високих показників у своїй роботі, однозначно підвищити свою кваліфікацію  для того, щоб забезпечити професійний та фінансовий зріст у нинішній компанії, впевнено дивитись в майбутнє.

-Як досягти успіху після закінчення університету? 

- Головна порада – не намагайтесь прожити чуже життя. Не треба копіювати кар'єру інших людей, бо досвід кожної людини – унікальний, з кожним роком змінюється ринок праці та економічна ситуація у світі. У жодному разі не бійтеся відмов на співбесідах. Робіть правильні висновки після кожної невдачі. Свого часу я пів року безкоштовно працював заради досвіду, щоб потім зазначити це в своєму резюме. Тому не бійтесь пропонувати себе роботодавцю на старті кар'єри за невеликі гроші. Тільки займаючись тим, чим вам насправді хочеться, ви зможете стати професіоналом і досягти успіху. Бажаю нових звершень і вражень у житті !

 

Фефелова Владислава

 


 

 

 

Схожі новини