Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, вчителька української мови та літератури, тренерка з медіаграмотності Світлана Богдзієвич

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, вчителька української мови та літератури, тренерка з медіаграмотності Світлана Богдзієвич

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, вчителька української мови та літератури, тренерка з медіаграмотності Світлана Богдзієвич
20.05.2020 15:42 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Філологічний ZNU (Zaporizhzhia National University) факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті, за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху випускниці філологічного факультету ЗНУ – тренерки з медіаграмотності, вчительки української мови та літератури Світлани Богдзієвич. Вона з радістю нам розповіла про свої студентські роки, про працю яка надихає та про свої мрії .

-Що більше всього, вам запам'яталося під час навчання в ЗНУ ?

-Навчалася я на факультеті української філології. Розуміючи власну відповідальність за своє майбутнє, багато вчилася (хоча і зараз продовжую). Найбільше запам'яталося плече підтримки мого наукового керівника з дипломної роботи. І взагалі наш факультет – то людяність. Також дуже любила нашу бібліотеку. Заходила туди взимку цього року – все по-іншому, воно й зрозуміло – час не стоїть на місці. І оскільки всі 5 років жила в гуртожитку, можу сказати, що то є незабутній час – друзі, виконання домашніх, підготовка практичних...

-Чому ви обрали саме цей фах? Що вплинуло на ваше рішення ?

-Люблю писати. У шкільні роки багато писала віршів. Твори однокласникам писала. Звичайно, можна було продовжувати складати вірші, навчаючись на іншій спеціальності, але хотілося чогось більшого. Може, дізнатися детальніше, чому ж "спочатку було слово". Ще вплинули мої вчительки української Валентина Василівна та Галина Олексіївна, які завжди допомагали й наставляли, а також класний керівник Ольга Миколаївна, яка була найкращим другом-порадником.

-Ви сказали, що в шкільні роки писали вірші чи публікувались ви десь, чи може брали участь у конкурсах ?

-У шкільні роки ні те, ні інше. Може, тому що сільська школа, в якій я навчалася, не мала тоді такої можливості. А ось уже в післястудентські роки час від часу брала участь у різноманітних конкурсах. Минулого року в міському конкурсі творчості "Перлина Запоріжжя" посіла ІІ місце в номінації "Поезія". Також постійно підтримую в написанні віршів своїх учнів, допомагаю з римами, спілкуємося на теми, які б мотивували й надихали їх. Тож вони теж є учасниками різних творчих конкурсів і посідають призові місця. Стосовно публікації – то це моя мрія!

-Ви, як справжній фахівець в українській мові, щоб сказали про її стан  на даний  момент?

-Про мову сказано вже багато. Та однозначно можу сказати, що стан української мови покращується. Існує програма розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області, відбуваються різні заходи на підтримку української мови. Вода камінь точить, тож сподіваюся, що все буде добре.

Ви також я є тренером з медіаграмотності, чи були у вас якісь кумедні випадки на роботі?

Працюю тренером з медіаграмотності ще зовсім недовго, трохи менше року. Мабуть, тому ще нічого такого не траплялося. Та все ж кумедними для всіх учасників є тренінгові вправи, наприклад, зі складання репортажу. То вже політ фантазії не стримується. З учнями, до речі, в уроки інтегруємо інфомедійну грамотність. Там без кумедних ситуацій теж не проходить. Хтось серйозні рекламу/плакат створить, а хтось із гумором подивиться на ситуацію.

У вас робота доволі емоційна, як ви  відновлюєте свої сили ?

Щоразу, коли вітаю когось зі святом, обов'язково бажаю позитивних емоцій. І це не просто, аби побажати. Я сама дуууже люблю отримувати позитивні емоції, бо вони справді відновлюють сили. Якщо на роботі – то це успіхи учнів. А поза нею шукаю й знаходжу енергію у всьому: у прогулянках містом, Хортицею, у відвідуваннях музеїв або художніх виставок, театрів тощо. Що вже говорити про самоосвіту й самовдосконалення – я постійно вчуся чомусь новому, мене це неабияк надихає до нових звершень. Головне – любити те, що робиш! А ще моя родина – те джерело, яке живить своєю підтримкою.

Які у вас плани на майбутнє?

Учитись і вчити, творити й надихати.

Поділіться, будь ласка, секретом своїх успіхів ?

Наполеглива праця й підтримка наставників!

 

Самара Ольга


ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=242961753811837

 

 

 

 

Схожі новини