Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ пропонують всім охочим долучатись до виконання спортивних вправ онлайн

Викладачі факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ пропонують всім охочим долучатись до виконання спортивних вправ онлайн

Викладачі факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ пропонують всім охочим долучатись до виконання спортивних вправ онлайн
22.05.2020 10:47 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання

В умовах карантину життя багатьох людей переміщується в онлайн-режим. За цих умов не треба забувати про необхідність підтримки здорового способу життя і занять спортом. Тож, викладачі факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розміщують на  youtube-каналі Центру культури ЗНУ відео-лекції та майстер-класи, в яких демонструють, як вести здоровий спосіб життя, займатись спортом, робити фізичні вправи для підтримки свого організму: https://youtu.be/uPIKgTSmnu4

Так, доцент кафедри фізичної культури і спорту, майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики, заслужений тренер України Борис Кокарев та старший викладач НУ «Запорізька політехніка», тренер-інструктор СОК ЗНУ, майстер спорту України зі спортивної аеробіки Світлана Кокарева пояснюють, як організувати свої заняття фізичною культурою і спортом в умовах самообмеження, знайомлять із різними видами найпопулярнішого в цих умовах спортивного обладнання (еспандери, гімнастичні палки, гантелі), необхідного для занять, а також тими предметами, якими їх можна замінити  у  побуті. Також вони демонструють на базі різних залів СОК ЗНУ корисні комплекси фізичних вправ для різних груп м’язів з цим обладнанням і предметами.

Долучатись до виконання фізичних вправ можуть й абітурієнти, і студенти, і викладачі, і всі любителі здорового способу життя.

Зокрема, тренери із спортивної гімнастики та аеробіки пропонують такі корисні поради щодо обладнання для занять в умовах самоізоляції:

1.  Найбільш поширений та популярний інвентар спортивних та фітнес-залів – гумовий еспандер. Буває короткий («кільце» або «вісімка», трубчастий або плаский тощо), буває довгий. Замінюється на стрейчові вироби, капронові колготки, гумовий бинт Мартенса, який є в кожній аптеці.

2. Гантелі або гирі. У домашніх умовах замінюються пластиковими пляшками ємністю від 0,5 до 6 (або, навіть більше!) літрів. За вагою 1 літр води майже дорівнює еталонному кілограму.

3. Обтяжувальні манжети для рук та ніг, гімнастичні палки замінюються побутовими речами: рушниками, книжками, держаками від швабри або лопати, гілками тощо.

4. Гімнастичні снаряди та знаряддя (на кшталт паралельних брусів, турника, степ-платформ) замінюються стільцями, пуфами, підставками, ременями та різними поясами, краще борцівськими.

Також представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму звертають увагу на методичні вказівки щодо побудови та виконання блоків фізичних вправ, адаптованих для проведення в обмеженому просторі та умовах самоізоляції. Серед них:

1. Займайтеся у провітрюваній кімнаті. Підтримуйте ритмічне, доволі глибоке дихання під час виконання вправ. Особливу увагу приділяйте повному видиху, оскільки вдих – це рефлекторна дія, яку людина виконує без зайвого розумового контролю автоматично. Намагайтеся робити форсований видих на робочу фазу руху, тобто під час найбільшого напруження.

2. На початку кожного тренування необхідно обов`язково зробити розминку. Тривалість – від 5 хвилин (мінімум у жаркий час доби) до 10-12 – у прохолодний. Розминку бажано завершувати легким розтягуванням.

3. Наприкінці бажано також відвести хвилин 15-20 для розтягування м`язів, розвитку суглобової гнучкості.

4.Кожне тренування повинно тривати більше 20 хвилин. В іншому випадку ми не маємо права назвати його тренуванням, оскільки воно за своїм фізіологічним змістом перетвориться на звичайну розминку і не більше.

5. Мінімальна кількість вправ у тренувальному блоці – 5. Із яких 4 вправи можуть бути, переважно, силової спрямованості і одна – аеробної, для розвитку серцево-судинної витривалості (так зване «кардіо»).

6.  Бажано будувати комплекс таким чином, щоб кожна наступна вправа була спрямована на навантаження іншої групи м`язів, на відміну від попередньої. Таким чином, ми будемо мати змогу послідовно навантажити всі основні м`язові групи та кардіо-респіраторну систему організму та уникнути навіть локального перевантаження.

7.Кількість повторів кожної вправи кожен із вас має змогу варіювати, залежно від попереднього фізкультурно-спортивного досвіду, стану здоров`я та фізичного стану на час занять. Вимірювати навантаження простіше за все за допомогою кількості повторів або тривалості виконання. Рекомендована мінімальна кількість – від 8-10 повторів до 25-30. Тривалість – від 15-20 секунд безперервного виконання до 1 хвилини. Паузи відпочинку не повинні перевищувати робочі інтервали.

8.   Пийте прохолодну негазовану воду. Вчиться пити правильно!

Детальніше з повним відео майстер-класів можна ознайомитись за покликанням: https://youtu.be/uPIKgTSmnu4 

 

 

ZNU, Zaporizhzhia National University), факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму, онлайн-заняття спортом,