Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент філологічного факультету Денис Таган – серед переможців ІІ туру квест-марафону – 2020 «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?»

22.05.2020 13:03 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет перемога Квест-марафон-2020 «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?»

Студент 4 курсу філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), який навчається на спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)», гр. 6.0146-у, Денис Таган увійшов у число переможців ІІ туру Квест-марафону – 2020 «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?». Захід присвячений 206-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка і покликаний зацікавити молодь заглибитися у життя й творчість видатного Кобзаря.

У цьому році триває вже четвертий такий марафон, організований Всеукраїнським благодійним культурно-науковим фондом Т.Г.Шевченка спільно з Інститутом літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України та за підтримки МОН України. Мета заходу – залучення широких верств суспільства до поглибленого ознайомлення з творчістю та життям українського генія, адже Слово Кобзаря – це не тільки духовна основа, оберіг українського народу, але й будівничий майбутнього нашої держави. Окрім іншого, учасники конкурсу отримують чудову можливість поповнити свої знання маловідомими фактами з його біографії, по-новому поглянути на творчість Шевченка, осягнути його невмируще пророче слово.

Варто згадати, що даний квест-марафон немає вікових та інших обмежень, отже він, як показує досвід кількох років його існування, цікавить доволі широку аудиторію поціновувачів і знавців творчості Тараса Шевченка, а це – школярі, студенти коледжів та ЗВО, викладачі та інші. До речі, студент ЗНУ Денис Таган був і серед 90 переможців І туру конкурсу. Упродовж 1-31 березня учасники квесту мали надіслати на адресу оргкомітету відповіді на 70 запитань, присвячених різним періодам життя Тараса Григоровича, особливостям його творів тощо. Наступний, ІІ тур тривав з 15 квітня до 10 травня. Його учасникам було запропоновано відповісти на 20 запитань, які вони відсилали на електронну пошту організаторів конкурсу. Кожна вичерпна правильна відповідь отримала 1 бал, а неповна оцінювалась в 0,5 бали. У число 55 переможців цього етапу змогли увійти ті, хто набрав 19 балів. За умовами конкурсу ті з них, хто не братиме участь в третьому турі або не стане його переможцем, отримають свідоцтво переможця другого туру.

Наразі Денис серед інших переможців цього етапу запрошений до участі й у ІІІ турі марафону. Він має відбутися вже після закінчення карантину, в інтерактивному режимі за особистої присутності конкурсантів. Організатори планують провести цю вирішальну зустріч учасників на території Національного заповідника «Могила Тараса Шевченка» (м. Канів, Черкаська область). З умовами проведення ІІІ туру Квест-марафону – 2020 можна ознайомитись на сайті: https://shevchenko-foundation-kvest.webnode.com.ua/a3j-tur/

Олена Хлистун