Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ в онлайн-форматі відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Особливості академічного письма в Польщі»

На юридичному факультеті ЗНУ в онлайн-форматі відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Особливості академічного письма в Польщі»

На юридичному факультеті ЗНУ в онлайн-форматі відбувся  міжнародний науково-практичний семінар «Особливості академічного письма в Польщі»
25.05.2020 12:40 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет освітній процес дистанційне навчання наукова діяльність міжнародна діяльність семінар академічна доброчесність академічне письмо

Двадцять другого травня на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели науково-практичний семінар на тему «Особливості академічного письма в Польщі» («Aspects of academic writing in Poland»). До заходу долучились представники керівництва вишу, зокрема проректори Геннадій Васильчук і Юрій Каганов, викладачі юридичного факультету ЗНУ під керівництвом декана Тетяни Коломоєць, а ще – Дніпровського національного гуманітарного університету, польські науковці, аспіранти ЗНУ та Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Цей семінар проходив у форматі відеоконференція в Zoom.

Організаторами виступили Запорізький національний університет, Куявський університет у Влоцлавеку (Польща) за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва.  А модератром семінару – доктор юридичних наук, доцент, виконавчий директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Михайло Віхляєв.

Відкриваючи онлайн-зустріч, доктор історичних наук, професор, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук у своєму вступному слові подякував усім науковцям за підтримку ініціативи проведення цього заходу і відзначив важливість і практичну орієнтованість запровадження і розвитку академічного письма, академічної доброчесності і якості освіти, адже це – нагальна і правильна відповідь сучасним викликам. Також він наголосив, що з огляду на єдині у світі вимоги до академічного  письма, ми повинні обмінюватись найкращим досвідом, здобутками, перемогами і результатами в цій галузі.

Крім того, про роботу, пов’язану з дотриманням принципів академічної доброчесності, розповів доктор історичних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету Юрій Каганов. На його думку, проблематика академічної доброчесності є дуже значуща і важлива. Це питання знаходиться в центрі уваги академічної спільноти, медіа, суспільства, а також це показує аналіз громадської думки. Юрій Олегович зазначив, що в ЗНУ робота, пов’язана з дотриманням принципів академічної доброчесності, ведеться систематично. Зокрема, в університеті ухвалено Кодекс академічної доброчесності, для всіх студентів бакалаврату викладаються курси з академічного письма й академічної доброчесності. Загалом, у виші намагаються формувати цінності академічної доброчесності серед всієї освітянської та наукової спільноти: серед здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників. Проректор запевнив, що він переконаний у важливості і необхідності для українських науковців отримання досвіду польських колег у науці.

Ініціатор цього семінарудоктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна Коломоєць висловила готовність до подальшої спільної плідної праці з польськими та українськими науковцями в галузі академічного письма та до проведення низки таких фахових тематичних семінарів. Адже ця проблематика має сьогодні національний і міжнаціональний аспект, а польський досвід стане дуже корисним і цікавим як для здобувачів третього освітнього наукового рівня, так і для колег-науковців з різних університетів.

Під час семінару завідувач кафедри іноземних мов, керівник міжнародного офісу в Куявському університеті у Влоцлавеку (Польща), експерт у галузі освіти та електронних навчань для дорослих, mgr Joanna Skiba розповіла про важливі правила академічного письма, про необхідну кількість і якість наукових публікацій в Scopus і Web of Science, про наукові монографії, стандарти наукових робіт, особливості рецензування наукових видань, кооперацію науковців з міжнародними інституціями, участь у національних програмах досліджень. А також – про дослідницький науковий індекс, наукові контакти, індивідуальні кейси та мотиваційні фактори, які сприяють науковим дослідженням.

Крім того, доповідач зупинилась на важливих критеріях академічних статей, серед яких: публікація цих статей у наукових журналах, участь у конференціях, фінансовий ефект від наукових досліджень і проєктів, комерціалізація результатів досліджень, їх монетизація.

На цій онлайн-зустрічі також були розглянуті теоретичні та практичні питання пошуку джерел наукової  інформації, плагіату, міждисциплінарної та міжуніверситетської наукової кооперації, соціального впливу та інтернаціоналізації досліджень.

Також до семінару долучились: доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Запорізького національного університету Валерій Колпаков; доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри цивільного, господарського та екологічного права Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»  Юлія Легеза; кандидат юридичних наук, доцент кафедри історії і теорії держави та права Запорізького національного університету Олексій Макаренков; аспіранти Запорізького національного університету Жуков Микита, Антон Барліт, Марина Титаренко, Ксенія Панкратова, Соколенко Денис, Дмитро Болобан, Володимир Діхтієвський, Дмитро Калниш, аспірант Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Лілія Зайкова, перекладач Центру українсько-європейського наукового співробітництва Вікторія Янковець, координатор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Анастасія Бородай та інші.

Треба наголосити, що семінар був надзвичайно інформативним, цікавим і змістовним. А таке онлайн-спілкування значним чином збагатило учасників заходу  новими науковими ідеями. Це довів зворотний зв’язок під час конференції. Організатори щиро подякували всім за співпрацю.

 

Олена Переверзєва

 

 

 

 

Схожі новини