Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка інженерного інституту ЗНУ гідно представила університет на ІІІ Міжнародному науковому конгресі «SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE-2020»

У травні в online-форматі відбувся ІІІ Міжнародний науковий конгрес «SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE-2020» (Конкурс молодіжних бізнес-проєктів і стартапів). Основне його завданням є організація платформи для співпраці академічної спільноти й бізнесу з метою генерування нових знань та обміну інформацією, передовим досвідом тощо в умовах глобалізації цифрової економіки. Мовами конгресу стали українська, англійська, польська та російська.

У рамках цього заходу було проведено міжнародні конкурси студентських проєктів, де й був 19 травня представлений бізнес-план видання казок про економіку і фінанси для дітей, а також готові ролики казки трьома мовами: українською, англійською та російською. Цей проєкт під керівництвом завідувача кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту, професора Тетяни Меліхової розробила студентка 5 курсу спеціальності «Облік і аудит» інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) Лідія Закаблукова.

Цільовою аудиторією розробленого дівчиною проєкту є діти від дошкільного віку до старшокласників. Не є винятком і ті, хто має обмежені можливості зору й слуху. Саме тому студентка пропонує створювати книжки з представленої нею тематики як у друкованому, так і в аудіо-форматах. Проблеми дітей з обмеженими можливостями Лідія дуже добре розуміє, бо сама має 3-ю групу інвалідності. «Цей проєкт, – говорить дівчина, - частина моєї мрії. Я знаю потреби особливих діток і дуже хочу їм допомогти».

Студентка мріє написати для дітей якомога більше казок, які дозволять їм пізнавати цікавий світ економіки та фінансів. «Неймовірні історії героїв допоможуть підвищити економічну грамотність дітей і розкрити роль економіки в країні, – вважає Лідія. – Казки дозволять розширити світогляд дітей, а художні ілюстрації занурять їх у проблеми зовнішнього світу».

Та дівчина не лише сама пише історії, вона малює для них ілюстрації. Малювати Лідія почала три роки тому. Спочатку олівцем портрети, потім картини акриловими та акварельними фарбами, а пізніше її зацікавив живопис пластиліном. Незабаром дівчину запросили на роботу до лялькового театру декоратором, де вона зараз і працює, вдало поєднуючи творчість із навчанням на кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного інституту ЗНУ. Саме це підштовхнуло дівчину розробити свій бізнес-проєкт на межі, здавалося б, таких різних галузей.

У своєму проєкті Лідія передбачає переклад книг різними мовами, що не лише розширить коло потенціальних читачів і слухачів, а й стане хорошою практикою для вивчення мов, оскільки одну й ту ж казку можна прослухати різними мовами.

Неординарний творчий задум дівчини дуже високо оцінили члени журі й присудили їй нагороду в номінації «Найкреативніший бізнес-проєкт».

Вітаємо студентку Лідію Закаблукову та її наукового керівника професора Тетяну Меліхову з успіхом! Бажаємо Лідії, щоб її задум не лише був реалізований, а й став першим кроком до багатьох нових творчих проєктів, а Тетяні Олегівні - успіхів на професійній ниві та нових талановитих студентів!

Інженерний інститут