Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет – у ТОП-10 найактивніших користувачів Web of Science

26.05.2020 11:39 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека наукова діяльність база даних Scopus база даних Web of Science платформа SpringerLink рейтинг топ-20

У травні завершується надання доступу українським вишам і науковим установам до баз цитувань Scopus та Web of Science за кошти держбюджету. На даний момент тривають переговори між Міністерством освіти і науки України, міжнародними компаніями Elsevier та Clarivate Analytics. На сайті Державної науково-технічної бібліотеки України (ДНТБ), через яку відбувається підключення, опубліковано «Аналіз активності використання вітчизняними установами доступу до баз даних Scopus, Web of Science та платформи SpringerLink».

Надання доступу до наукометричних баз даних мало на меті, насамперед, допомагати українським вченим у процесі проведення досліджень та в процесі вибору впливових журналів для представлення результатів. Тому для оцінки активності використання передплаченого доступу було обрано показник Scopus – кількість пошукових запитів (Searches Regular), показник Web of Science – загальна кількість запитів (Queries).

За даними ДНТБ, інтерес до міжнародних наукометричних баз за період з січня 2019 по березень 2020 року збільшився майже утричі – із 30 тис пошукових запитів до понад 80 тис при майже однаковій затребуваності як Web of Science, так і Scopus. У звіті названі інституції, які належать до найбільш та найменш активних користувачів зазначених ресурсів.

Станом на 29 квітня 2020 р. доступ до реферативної бази Scopus отримали працівники 464 вишів та наукових установ України.

В Аналітичній довідці за результатами аналізу статистики визначено топ-20 установ, що найактивніше використовували Scopus у січні 2019-березні 2020 року, згідно з показником Searches Regular, від 98 040 (1-е місце – Київський національний університет імені Тараса Шевченка) до 15 932 (20-е місце – Національний авіаційний університет).

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) здійснив за вказаний період 6 360 пошукових запитів (Searches Regular) до реферативної бази Scopus.

Станом на 29 квітня 2020 р. доступ до реферативних баз платформи Web of Science отримали працівники 462 університетів та наукових установ України.

Визначено перші 20 установ, що найактивніше використовували Web of Science у 2019 році згідно з показником WOS Queries від 24 214 (1-е місце – Український інститут науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ)) до 6 543 (20-е місце – Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка).

Запорізький національний університет в топ-20 посів 9-те місці з загальною кількістю запитів (WOS Queries) – 9 814.

У січні-березні 2020 року серед 20 установ, що найактивніше використовували Web of Science, Запорізький національний університет посів 13-те місце з показником WOS Queries – 3 192.

Із січня 2020 року працівники 438 українських вишів і наукових установ отримали доступ до повнотекстових ресурсів порталу SpringerLink:

• журналів Springer 1997-2020 рр. (тестовий доступ до 30 травня 2020 р.):

• електронних книг Springer 2017 р. (9 662 книг назавжди).

Статистика завантажень українськими користувачами повних текстів з порталу SpringerLink (січень-березень 2020) – 121 287 журнальних статей та розділів книг – свідчить про зацікавленість українських користувачів не лише в доступі до реферативної інформації, але й до повних текстів наукових статей та книг.

Детальний звіт та масив вихідної інформації для аналізу розміщені у відкритому доступі на сайті ДНТБ України за покликанням: https://dntb.gov.ua/news/scopus_wos_springer

Наукова бібліотека