Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Європейські експерти схвально оцінили оновлені освітні програми з журналістики в ЗНУ

Європейські експерти схвально оцінили оновлені освітні програми з журналістики в ЗНУ

Європейські експерти схвально оцінили оновлені освітні програми з журналістики в ЗНУ
26.05.2020 11:59 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес проєктна діяльність проєкт DESTIN

Схвальні відгуки про оновлені освітні програми з журналістики відображені в аналітичному звіті експертів DESTIN, які в березні з моніторинговим візитом перебували на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Рецензування оновлених програм бакалаврату та магістратури стало черговим етапом реалізації трирічного грантівського проєкту Еразмус+ КА2 «DESTIN – Журналістська освіта задля демократії в Україні: розвиток стандартів, доброчесність та професіоналізм». Упродовж дня Президент EJTA (European Journalism Training Association), викладач Віндесгеймського університету (Нідерланди) Ніко Дрок, викладачка Fojo Institute of Linnaeus University (Швеція) Вероніка Менджун, експерт з якості освіти World University Service (Австрія) Марк Шварцлі, представниця Громадського радіо Ірина Кондратенко та представник Української асоціації студентів Костянтин Ковалішин провели низку закритих зустрічей із представниками навчального відділу університету, викладачами, студентами, випускниками і роботодавцями факультету журналістики.

За підсумками цих зустрічей і попереднього вивчення документації експерти надали детальний звіт із рекомендаціями щодо покращення освітніх програм із журналістики. Про основні тези цього звіту розповіла інституційний координатор, доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова: «Міжнародні експерти проєкту DESTIN схвально оцінили роботу команди факультету журналістики ЗНУ. Зокрема, у своєму звіті вони зазначили, що вражені обсягом змін, яких вдалося досягти за 15 місяців реалізації проєкту у виші. Йдеться про запровадження щосеместрових опитувань студентів щодо якості курсів, залучення випускників і роботодавців до обговорення змін у програмі. Цінним, на думку експертів, є розуміння професії команди ЗНУ та стейкхолдерів. Усі підкреслюють необхідність якісної журналістики. Такий спільний погляд колективу факультету, студентів, роботодавців є цінним надбанням, оскільки він є незамінним фундаментом для побудови академічних програм».

Експерти також висловили низку побажань. Вони переважно стосувались інтернаціоналізації програм із журналістики через ширше залучення студентства та викладачів до участі в програмах обміну. Експерти також радять розширювати географію навчальних і виробничих практик за межі Запорізького регіону та глибше залучати студентів і стейкхолдерів до моніторингу якості освітніх програм на факультеті.

Рецензуванню освітньої програми передувала щоденна робота викладачів кафедри журналістики з модернізації навчальних планів бакалаврату та магістратури, основних підходів до навчання студентів і співпраці з роботодавцями.  

 

Що чекає першокурсників у 2020 році?

Першокурсники бакалаврату й магістратури освітньої програми «Журналістика» навчатимуться за оновленими планами. Упродовж року команда проєкту DESTIN працювала з фахівцями навчального відділу ЗНУ над модернізацією планів. У результаті магістерська програма відтепер зорієнтована на формування науковця, медіауправлінця й журналіста-аналітика.  Бакалаврська програма значно поглибила практичний складник підготовки фахівців. «Ми оптимізували теоретичні курси, вони стали окремими тематичними модулями (історія журналістики, теорія комунікацій, вступ до спеціальності); з’явились дисципліни, яких сьогодні потребує ринок праці: креативне письмо, фактчекінг у ЗМІ, написання новин, основи візуального редагування у медіа тощо. Ми намагались, щоб результатом навчання наших студентів стали практичні навички, необхідні для роботи в різних ЗМІ й виконання професійних завдань: пошуку інформації, виготовлення різноформатного контенту, знання етики і професійних стандартів, обізнаність у різній проблематиці тощо. Викладачі переглянули зміст своїх дисциплін, конкретизували результати навчання, удосконалили форми оцінювання», – повідомила завідувачка кафедри журналістики Юлія Любченко.

 

Про студентоцентричне навчання

В основу оновленої програми «Журналістика» покладено студентоцентричне навчання. Воно передбачає не тільки вибір дисциплін. Відтепер студенти долучатимуться до обговорення концепції освітньої програми, вноситимуть пропозиції щодо змін у навчальний процес. «Ми відійшли від блоковості у вільному виборі дисциплін, розробили анкету для студентів щодо якості викладання та вивчення курсів. Перше онлайн-опитування відбулось наприкінці минулого семестру, найближчим часом опитаємо студентів вдруге. Це для нас нова форма роботи, тому вдосконалюємо ці механізми, працюємо над їх поліпшенням і розповсюдимо цей досвід на всі освітні програми нашого факультету», – розповів декан факультету журналістики Віктор Костюк.

 

Про співпрацю з роботодавцями

Проєкт DESTIN стимулював співпрацю факультету з роботодавцями. На факультеті створена Експертна рада, до якої увійшли представники місцевих ЗМІ. Докладніше про таку ініціативу розповіла Катерина Сіріньок-Долгарьова: «Ця співпраця нам необхідна, оскільки журналісти-практики підтримують із нами зворотній зв’язок щодо рівня професійності випускників нашого факультету та потреб сучасного ринку праці, допомагають в організації практики й працевлаштовують випускників. До речі, випускники – це також наші роботодавці. Сьогодні вони працюють у різних містах, у всеукраїнських і регіональних ЗМІ, їм є чим поділитися з нашими студентами. Тому ми створили Асоціацію випускників факультету журналістики, члени якої не тільки виконують дорадчу функцію, а й проводять майстер-класи, тренінги для студентів, допомагають в організації практик».

Нагадаємо, що DESTIN – це національний проєкт, учасники якого узгоджують навчальні програми з Європейською рамкою кваліфікації (EQF), зокрема європейськими стандартами доброчесності та професіоналізму, забезпечують покращення зв’язку між студентами й медіагалуззю. Серед учасників – 10 українських і 5 європейських вишів. Проєкт реалізується протягом трьох років і завершиться у листопаді 2021 року.

 

Кафедра журналістики

 

Схожі новини