Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету (тоді – фізичного), професор кафедри загальної математики Андрій Андрєєв

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету (тоді – фізичного), професор кафедри загальної математики Андрій Андрєєв

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету (тоді – фізичного), професор кафедри загальної математики Андрій Андрєєв
29.05.2020 12:26 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються й представники різних факультетів вишу. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху професора кафедри загальної математики Андрія Андрєєва.

Андрій Миколайович із радістю погодився відповісти на запитання та поділився із нами своєю біографією. «Секрет успіху – це, насамперед, творчі та добрі люди, наставники, з якими я зустрівся в житті», – саме такою фразою талановитий педагог розпочав розповідь про себе.

Виявилось, що захоплення фізикою з’явилося у Андрія Миколайовича давно. «Ще з дитинства моїми захопленнями стали: винахідництво, читання науково-популярної літератури (зокрема, фізико-математичного напряму), образотворче мистецтво та подорожі Дніпром на моторному та вітрильному човнах. Багато часу проводив у майстерні свого дідуся – винахідника С. М. Мошкова, який завжди виховував у мене творче ставлення до праці. Разом із ним було розроблено та удосконалено багато цікавих пристроїв: водний катамаран, вітрильне судно, хвильова та вітрова енергетичні установки, електричні генератори, різні побутові пристрої тощо». Андрій Миколайович є володарем диплому та медалі переможця Міжнародної Варшавської виставки-ярмарку розробок винахідників та раціоналізаторів – 2012 року. Наш герой займався ще й художньою творчістю. Ці хобі вплинули на нього, тож він мріяв бути винахідником, моряком та навіть художником.

Нам було цікаво, з чого розпочалася любов до математики та фізики? Андрій Миколайович дав нам відповідь на це запитання: «Любов до технічних наук з’явилася тоді, коли потрібно було робити розрахунки саморобних пристроїв. Фізика та математика вже з дитинства здавалися для мене дуже цікавими і, головне, корисними, науками». 

Після закінчення школи він пішов навчатися до Електротехнічного технікуму за спеціальністю «Монтаж і експлуатація електроустаткування промислових і громадських споруд». Отримав кваліфікацію молодшого спеціаліста-електрика. Під час навчання у технікумі зацікавився проблемою енергозбереження та енергоефективності, зокрема, альтернативною енергетикою. «Із вдячністю згадую свого наукового керівника по дипломній роботі у технікумі – М. В. Онікієнка, спільно з яким розробили вітроенергетичну установку для енергозабезпечення індивідуальних господарств. Цей напрям мав продовження, коли очолював навчально-наукову лабораторію енергозбереження та енергоефективності ЗНУ», – зазначає Андрій Михайлович.

Професор із теплотою згадує про свої студентські роки та своїм наставників: «Ще під час навчання у технікумі познайомився із колишнім деканом фізичного факультету ЗНУ – доцентом Олексієм Осиповим, який зацікавив мене навчанням на фізичному факультеті, а потім був для мене авторитетним наставником під час навчання та подальшої роботи. Під час навчання в університеті з особливою теплотою згадую дружній колектив студентів та викладачів фізичного факультету. Ще студентом брав участь у науково-дослідницькій роботі, що була пов’язана з дослідженням міжзеренних границь текстурованої електротехнічної сталі. Творчу групу студентів та аспірантів очолював доцент Л. М. Шейко – знаний вчений та чудовий лектор. Проте моїм професійним науковим напрямом стала «Теорія та методика навчання фізики». Цим напрямом я зацікавився, завдяки знайомству з моїм майбутнім науковим керівником – доцентом Ю. П. Мінаєвим. Саме під його творчим впливом відбувалася подальша моя наукова та педагогічна діяльність. Неабияку вдячність також висловлюю моєму науковому консультанту – професору О. І. Іваницькому, який створив на очолюваній ним кафедрі фізики та методики її викладання справжній осередок наукової творчості та всіляко сприяв становленню молодих науковців-методистів».

Андрій Михайлович з великою теплотою розповідає й про свою професію: «Без перебільшення можна стверджувати, що спеціальність Середня освіта (Фізика), керівником освітньої програми якої я виступаю, є дуже актуальною у наш час. Адже саме фізико-технічний та фізико-математичний напрями освіти є підґрунтям для інноваційного розвитку країни».

 

Катерина Саркісова, Економіко-правничий коледж

 

 

 

 

Схожі новини