Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доступ за кошти бюджету до Scopus та Web of Science для вишів та наукових установ України продовжено

01.06.2020 16:50 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека наукова діяльність бази даних Scopus та Web of Science вебінар

29 травня 2020 року підписано наказ Міністерства освіти і науки України про продовження передплати за кошти бюджету на міжнародні наукометричні бази даних Scopus та Web of Science для всіх державних та комунальних вишів і наукових установ України.

«Доступ до баз для всіх – незалежно від відомчого підпорядкування – вперше був наданий у червні минулого року. Цьогоріч перед нами постало питання, чи продовжувати такий формат передплати, адже в нинішніх умовах ми маємо максимально ефективно витрачати кожну бюджетну гривню. Рішення приймалося на основі рекомендацій Комісії, до якої входять експерти як від академічної, так і від університетської наукової спільноти. Водночас враховувалися показники використання баз даних у 2019-2020 роках та в попередні роки», – пояснив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Наразі МОН України домовилося з компаніями Clarivate Analytics та Elsevier, що надають доступ до баз даних, про передплату Web of Science на 1 рік, а Scopus – на 9 місяців. У майбутньому ці терміни планується продовжити відповідно до показників активності користування базами та наявності бюджетних коштів.

Для проведення ґрунтовного наукометричного аналізу на інституційному або національному рівні за допомогою Scopus та Web of Science існують додаткові інструменти – аналітичні системи SciVal та InCites відповідно.

За рекомендацією Комісії забезпечено передплату доступу до аналітичної платформи SciVal для Державної науково-технічної бібліотеки України, де ним зможуть скористатися представники усіх установ, та для п’яти університетів, що входять одночасно до двох авторитетних міжнародних рейтингів університетів Times Higher Education (THE) та QS World University Rankings (КНУ імені Тараса Шевченка, НТУ «Харківський політехнічний інститут», НУ «Львівська політехніка», Сумський державний університет, ХНУ імені В. Н. Каразіна).

Доступ до аналітичної платформи InCites матиме Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, де ним зможуть скористатися вчені з інших установ.

Досвід іноземних університетів свідчить, що використання цих аналітичних платформ дає змогу проводити бенчмаркінг, стратегічне планування та приймати ефективні рішення в управлінні науково-технічною та інноваційною діяльністю.

Докладніше за покликанням: https://bit.ly/2MbiBaW

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно використовує доступ до баз цитування Web of Science, про що свідчать високі показники кількості запитів: Web of Science – 9 місці серед 462 українських вишів і наукових установ. Докладніше за покликанням: https://dntb.gov.ua/news/scopus_wos_springer

МОН України та компанія Clarivate Analytics запрошують наукову спільноту з 2 до 5 червня 2020 р., початок о 16.15, на навчання за програмою спеціалізованих вебінарів із використання бази даних Web of Science Core Collection. Докладніше за покликанням: bit.ly/2XDOaiO

Із питань доступу та використання наукометричних баз, вебінарів звертайтесь до наукової бібліотеки (к. 134, навч. корпус № 2) або email: lib@znu.edu.ua