Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У центрі післядипломної освіти ЗНУ в рамках проєкту «Норвегія – Україна» продовжується перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців

У центрі післядипломної освіти ЗНУ в рамках проєкту «Норвегія – Україна» продовжується перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців

У центрі післядипломної освіти ЗНУ в рамках проєкту «Норвегія – Україна» продовжується перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців
02.06.2020 15:07 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Центр післядипломної освіти ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут проєктна діяльність міжнародний проєкт «Норвегія-Україна» професійна адаптація військовослужбовців

Програма з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні, яка фінансується Королівством Норвегія, не припиняє своєї діяльності навіть в умовах карантину. От і в центрі післядипломної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбуваються заняття з цього проєкту за спеціальністю «IT-технології у галузі дизайну».

На сьогодні програма соціалізації військовослужбовців є основою діяльності Міжнародного благодійного фонду соціальної адаптації. Про це свідчить online-зустріч робочої групи проєкту «Норвегія-Україна». Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS). Учасники зустрічі працювали над багатьма темами, серед яких були й питання продовження та розширення діяльності проєкту на всі регіони України; забезпечення професійної перепідготовки, соціальної адаптації та допомоги у самозайнятості або працевлаштуванні щонайменше 3500 ветеранів та членів їхніх сімей за рахунок співфінансування з боку України тощо. Таке рішення покладає на учасників процесу серйозну відповідальність.

У Запорізький області втілення проєкту в життя відбувається завдяки продуктивній співпраці Міжнародного фонду соціальної адаптації (президент фонду – полковник запасу Володимир Рубцов), громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» (директор – Геннадій Коноваленко) і центру післядипломної освіти Запорізького національного університету.

Заняття на курсах перепідготовки для військових за спеціальністю «IT-технології в галузі дизайну» в центрі післядипломної освіти ЗНУтривають і зараз. Минулого тижня слухачі дистанційно опановували нові знання з архітектурного та ландшафтного дизайну під керівництвом старшого викладача Катерини Архіпової, осягли основи апаратного та програмного забезпечення з доцентом Павлом Комазовим.

Під час навчання слухачі не тільки відвідують online-лекції, а й самостійно навчаються в зручний для них час, використовуючи можливості системи електронного забезпечення навчання ЗНУ. Така система успішно використовується в Запорізькому національному університеті не лише для потреб студентів, а й для підвищення кваліфікації та перепідготовки в рамках міжнародної співпраці.

Варто відзначити, що цей проєкт неможливо було б реалізувати без участі та підтримки президента МФСА Володимира Рубцова, координатора проєкту Ольги Філіної, керівників ГО «Лідер» Геннадія та Анастасії Коноваленків, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи професора Олександра Гури та проректора за науково-педагогічної роботи та технічної освіти професора Віктора Банаха. Окремої подяки заслуговує колектив викладачів, серед яких – проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення ЗНУ Сергій Кушнір, доктор Андрій Чейлитко, доценти Андрій Андрєєв, Анна Переверзєва, Іван Клопов, Євген Мержинський та інші. Попереду в організаторів, слухачів та їхніх викладачів ще місяць інтенсивної та цікавої роботи, тож побажаємо всім їм успіхів, нових знань та здобутків, а головне, втілити у життя найкращі задуми!

 

Центр післядипломної освіти ЗНУ

Інженерний навчально-науковий інститут

Схожі новини