Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті відбулася чергова онлайн-лекція в рамках реалізації проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+

На юридичному факультеті відбулася чергова онлайн-лекція в рамках реалізації проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+

На юридичному факультеті відбулася чергова онлайн-лекція в рамках реалізації проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+
05.06.2020 14:06 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет проєктна діяльність міжнародна діяльність онлайн-лекція

Юридичний факультет продовжує ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) виконувати план із реалізації навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» Pj611790 в межах проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+.

Четвертго червня відбувся черговий освітній захід для магістрів й аспірантів (PhD) правничих спеціальностей. Викладачі юридичного факультету успішно провели апробацію навчальних матеріалів за темою «Соціально-правові національні та міжнаціональні зв’язки закономірностей формування ідей, уявлень і переконань про корупцію» під час онлайн-лекційного заняття та за наслідками виконання слухачами завдань до нього. Координатор проєкту доцент Олексій Макаренков розкрив питання правового виміру концепту «нація», змісту норм національної правової системи й доброчесності її суб’єктів у правових відносинах.

Учасники визначили, що антикорупційний характер зазначених норм та діянь членів нації детермінується їхнім усвідомленням спільної мети духовно-культурного й економічного розвитку. Її досягнення передбачає використання людських чеснот, що гарантує національний контекст. Підсилення повноцінного використання правових інструментів відбувається за рахунок капіталу (кумулятивної енергії) відносин між членами нації, які виникли історично у галузях політичних, релігійних та інших вимірів соціальних відносин. Сукупним підсумком описаної спільності/взаємної кооперації (reciprocity) історичних та телеологічних умов стає національний світогляд – чутливість, проникливість (permeability of consciousness) й ментальність. І якщо ця характеристика спільноти людей націєтворча, то національна правова антикорупційна політика на ній заснована. Інакше неможливим стає успішне використання релевантного зарубіжного досвіду, зокрема й з протидії корупції.

Імплементація (уніфікація в межах ЄС, гармонізація) відповідних законодавчих норм і практик їхньої реалізації передбачає розуміння сутності та змісту національного світогляду. Можливості, напрями, зміст та строки перетворень його прошарків визначаються для нашарування стандартів доброчесності у тих відносинах, де вона була недостатньою для прогресу у сучасних умовах. Тільки такий спосіб дозволяє органічно вбудувати до національної системи права законодавчі інновації й очікувати їхньої ефективності у реальному житті. Урахування зазначених чинників змістовно відображає механізм забезпечення національної безпеки за визначеним напрямом й для Української нації також передбачає інтеграцію до ЄС на паритетних засадах.

 Учасники заняття обговорили досвід із впровадження стандартів доброчесності Республіки Португалія, Королівства Іспанії та Республіки Франції. Ці країни вирізняються порівняно зі Скандинавськими країнами високим рівнем толерантності до корупції серед країн ЄС, особливо це виявляється на рівні топ-корупції – членів парламенту, уряду, керівників країни, основних політичних партій. Визначальними для них стали також поширеність корупції в галузі футболу, відсутність спеціалізованих антикорупційних судів, прокуратур та правоохоронних органів, окрім спеціальної прокуратури Королівства Іспанії (The Special Prosecutor’s Office against Corruption and Organized Crime).

Із-поміж іншого було відзначено, що цим країнам частково вдається нівелювати корупцію за рахунок їхнього стійкого економічного домінування як у регіоні, так й у світі. Серед найбільших їхніх успіхів у галузі протидії корупції визначено зусилля інституту прокуратури, активність іспанського громадянського суспільства тощо. Окремо було відзначено роль окремих особистостей у зазначеному напрямі, зокрема неординарну мужність та успіх відповідної роботи іспанського магістрата (magistratus) К. Кастресана Фернандес (Carlos Castresana Fernández) та ін.

Інформація про ці заходи, що були проведені з використанням Інтернет платформи Zoom, розміщена на сайті проєкту за покликанням: https://almak17.wixsite.com/website, відповідно до вимог поширення результатів проекту (dissemination activities). На виконання вимог Програми, традиційно по закінченню лекції було проведено анкетування слухачів на предмет оцінок її змістовних (організаційних) характеристик та роботи викладача (standard attendance and progress control; measureable quality control criteria).

Юридичний факультет ЗНУ висловив свою щиру вдячність керівництву ЗНУ і Програми, Агенції (EACEA EU), а також компаніям Google, LLC і Zoom Video Communications, Inc. за надання можливості користуватися їхніми технологіями на безоплатній основі для повноцінного проведення всіх вищезазначених заходів.

 

Юридичний факультет

 

 

 

Схожі новини