Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У «Школі фактчекерів: викривати фейки, протидіяти дезінформації» взяли участь викладачі та студенти факультету журналістики

У «Школі фактчекерів: викривати фейки, протидіяти дезінформації» взяли участь викладачі та студенти факультету журналістики

У «Школі фактчекерів: викривати фейки, протидіяти дезінформації» взяли участь викладачі та студенти факультету журналістики
12.06.2020 11:47 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики наукова діяльність вебінари

  У травні та червні пройшли дводенні вебінари «Школа фактчекерів: викривати фейки, протидіяти дезінформації», які провела Академія української преси за підтримки Фонду Конрада Аденауера.         Разом із професором, президентом АУП Валерієм Івановим, к.соц.ком., медіатренером Андрієм Юричком та керівником проєкту «Без брехні» Олександром Гороховським представники факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University): доц. Баранецька А.Д., доц. Ковпак В.А., доц. Сіріньок-Долгарьова К.Г. та студентка 3 курсу ОП «Журналістика» Яна Радченко з’ясовували, чим живиться фейк, аналізували алгоритми створення та розповсюдження фейків, виявляли загрози теорії страху та конспірології, систематизували інструменти та правила перевірки достовірності повідомлення, визначали структуру матеріалу зі спростування фейків.

Фаховий словник поповнився терміном «інфодемія», що слід розуміти як явище, що виникає завдяки «накачці» інфопростору недостовірною інформацією та реакції споживачів на недостовірну інформацію. Цікаво, що протягом квітня Facebook позначив як недостовірні і видалив понад 50 млн повідомлень.

         Надзвичайно корисним був практичний блок, в якому пропонувалося виявити побутові фейки та маркери розпізнавання їхню «фейковості»; пошук по фото особи, пошук по фото локації.

Другий день вебінару в обох сесіях розпочинався презентацією домашнього завдання, а саме знайденого та розвінчаного фейку із характеристикою застосованих інструментів верифікації.

Учасники отримали інструкцію, як не заразити сусіда фейковірусом та за допомогою вихідного тестування  перевірили, чи поведуться на фейк.

Представники факультету отримали е-сертифікати про підтвердження участі у вебінарі (кількість годин – 9).

Факультет журналістики ЗНУ завжди чекає можливості долучення до проєктів Академії української преси, які сприяють критичному споживанню медіа, дотриманню стандартів журналістики, діляться кейсами репрезентативних прикладів та практичних алгоритмів.

 

Факультет журналістики

 

Схожі новини