Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачку ЗНУ Ольгу Стадніченко обрали головою Запорізького обласного осередку Національної Спілки письменників України

19.06.2020 11:48 Все Головні новини Факультети Філологічний Запорізький обласний осередок Національної Спілки письменників України філологічний факультет кафедра українознавства

Із двадцяти присутніх на загальних зборах Національної Спілки письменників свої голоси за завідувачку кафедри українознавства, кандидатку філологічних наук, доценту ЗНУ Ольгу Стадніченко віддали дев'ятнадцятеро. Без очільника обласна організація НСПУ залишалася з лютого цього року, коли з життя пішов попередній голова осередку Олександр Медко. Власне Ольга Олександрівна була заступником голови Запорізької обласної організації НСПУ.

На заході присутнім розповіли, що з 1991 року Ольга Олександрівна працює в Запорізькому національному університеті: асистентом, доцентом, з 2003 року – завідувач кафедри українознавства. 1999 року вона захистила кандидатську дисертацію на тему «Творчість Петра Ребра в контексті розвитку української літератури 50 – 90-х рр. ХХ ст.». У 2002 році рішенням Атестаційної комісії МОН присвоєно вчене звання доцента кафедри українознавства.

Вона – член журі Малої академії наук по секції «Літературознавство», заступник голови Оргкомітету Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» ім. М. Брацило, керівник літературної студії при ЗНУ, заступник голови Запорізької обласної організації Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, член Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки журналістів України, автор-розробник «Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016–2020 рр.» та член робочої групи Запорізької облдержадміністрації та Запорізької міськради з її впровадження.

У 2016 році стала лауреатом обласної літературно-мистецької премії ім. Петра Ребра в номінації «Літературознавчі й публіцистичні праці про П. Ребра». Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2008 р.); орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ст. (2018 р.); Почесною грамотою Національної спілки письменників України (2019 р.); Міжнародною патріотичною медаллю ім. Івана Мазепи Міжнародної літературно-мистецької академії (2020 п.).