Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики долучився до онлайн-конференції «Сучасний медіапростір: історія, проблеми, перспективи»

Факультет журналістики долучився до онлайн-конференції  «Сучасний медіапростір: історія, проблеми, перспективи»
19.06.2020 15:56 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики онлайн-конференція медіа простір студентська наука

У п’ятницю, 19 червня, представники факультету журналістики взяли участь в онлайн-засіданні Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Сучасний медіапростір: історія, проблеми, перспективи». Ініціювала зустріч кафедра соціальних комунікацій Херсонського державного університету. Співорганізаторами стали Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова і факультет журналістики Запорізького національного університету.

Наш навчальний заклад представляла завідувачка кафедри журналістики Юлія Любченко, яка  наголосила на важливості подібних наукових дискусій: «Сьогодні багато говорять про формування практичних навичок у журналістиці, перед викладачами ставлять відповідні завдання. Але, на моє переконання, університет має давати ширші знання. Ми повинні долучити студентів у тому числі й до науки й показати цей бік діяльності в соціальних комунікаціях. Майбутні фахівці мають вивчати проблеми, що існують в українській практичній журналістиці. Наука дає можливість окреслити проблеми, дослідити їх, запропонувати шляхи вирішення».

Під час двогодинної Zoom-конференції півсотні учасників дискутували на фахові теми. Мова йшла про заголовки журналістських матеріалів, віртуальну реальність, подкасти, соціальні бар’єри, дизайн сайтів тощо. Дослідження підготували як студенти початкових курсів, так і бакалаври, що вже отримали дипломи. Учасники ілюстрували свої доповіді презентаціями та прикладами. Серед доповідачів були і наші студентки: Арина Пономаренко (науковий керівник – доц. Олена Усманова) – «Зображально-виражальні засоби в телевізійних шоу на українському телебаченні»; Наталія Данилюк  (науковий керівник – доц. Юлія Любченко) – «Мультимедійність новинних повідомлень у запорізьких інтернет-виданнях».

Всього до організаторів надійшло 97 заявок із 12 українських закладів освіти. Наш університет надіслав дванадцять наукових розвідок. Присутні висловили сподівання, що ця конференція стане традиційною для молодих науковців.

Наталія ДАНИЛЮК,

студентка 1 курсу факультету журналістики