Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ пройшов дорадчий моніторинг проєкту MultiEd від Національного Еразмус+ офісу в Україні

ЗНУ пройшов дорадчий моніторинг проєкту MultiEd від Національного Еразмус+ офісу в Україні

ЗНУ пройшов дорадчий моніторинг проєкту MultiEd від Національного Еразмус+ офісу в Україні
23.06.2020 11:45 Все Головні новини Факультети Журналістики MultiEd Проектна діяльність дорадчий моніторинг програми курсів Національни1 Еразмус+ Офіс в Україні

П’ятнадцятого червня в он-лайн форматі відбувся моніторинг проєкту MultiEd під керівництвом команди Національного Еразмус+ офісу в Україні:, координатора Еразмус+ проєктів Світлани Шитікової, експерта з аналітичних питань Жанни Таланової, експерта з моніторингу проєктів Іванни Атаманчук та експерта з адміністративних питань Вероніки Ткаченко.

У моніторингу взяли участь представники українських партнерів – Запорізького національного університету, Миколаївського національного університет імені В. О. Сухомлинського, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Полтавського національного педагогічного університету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету», Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Міністерства освіти та науки України, та Всеукраїнської асоціації учителів англійської мови «TESOL – Ukraine». Метою моніторингу була перевірка процесу впровадження проєкту, досягнутих результатів, надання рекомендацій щодо подальшої співпраці. З огляду на рекомендації та вимоги Європейської Комісії щодо проведення моніторингу в дистанційному форматі, партнери надіслали до Національного Еразмус+ офісу свої презентації для попереднього вивчення, а під час онлайн-сесії відбулося їхнє обговорення.

На початку моніторингової онлайн-зустрічі слово надали ректорам і проректорам українських ЗВО, які окреслили основні досягнення проєкту в контексті стратегії інтернаціоналізації. Зокрема, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук повідомив, що інтернаціоналізація є невід’ємним складником стратегії розвитку ЗНУ і заходи проєкту сприятимуть її успішній реалізації. Генадій Миколайович, який є головою робочої групи, відповідаючи на запитання менеджера з моніторингу Національного Еразмус+ Офісу в Україні, зазначив, що проєктна команда ЗНУ працює злагоджено, отримує необхідну підтримку від керівництва, тому проблем щодо впровадження проєкту на даному етапі не має.

Наступним етапом було звітування про виконану роботу координатора проєкту від Тартуського університету (Естонія) Олександри Головко та координаторів і менеджерів проєкту від українських вишів. Олександра Головко проаналізувала діяльність усіх партнерів за робочими пакетами і узагальнила основні досягнення та проблемні аспекти. Координатор і менеджер MultiEd в ЗНУ – завідувач кафедри теорії та практики перекладу Світлана Запольських і заступник декана з міжнародної діяльності факультету журналістики, доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова – зазначили, що впровадження проєкту відбувається за окресленим планом: створена робоча група, розроблено сторінку проєкту на сайті ЗНУ, проведено опитування студентів ФІФ щодо якості освітніх програм і багатомовності, стартували курси підвищення кваліфікації «Розробка освітніх програм» і «Методологія інтегрованого навчання предмета та мови» для українських партнерів на платформі Тартуського університету. Члени команди взяли активну участь в аналізі базових курсів програми і отримують досвід використання новітніх методик викладання, ознайомились із сучасними вимогами до укладання програм курсів.

Далі в порядку денному було обговорення фінансових питань, в якому взяли участь усі представники українських партнерів, зокрема від ЗНУ головний бухгалтер Оксана Арістова, голова тендерного комітету Вадим Воронков, які висловили свою готовність провести тендер і закупити обладнання для всіх українських партнерів. Заключним етапом дорадчого моніторингу стало обговорення з виконавцями проєкту специфіки укладання нових курсів. Від ЗНУ виступила доцент кафедри англійської філології Марина Залужна і повідомила про те, що командою вже розроблені курси «Інфомедійна грамотність та критичне мислення» і «Академічне письмо». Проте, існують певні труднощі кадрового та інституційного характеру, які потребують допомоги з боку Міністерства освіти та науки України. У відповідь на висловлені проблеми, представники Експертної групи з питань аналітики, фінансування та міжнародних зв’язків МОН України – керівник експертної групи Олександр Смирнов і державний експерт Катерина Супрун – пообіцяли надати підтримку і консультації українським вишам.

Загалом, дорадчий моніторинг пройшов у дружній атмосфері, що дало можливість українським партнерам дослухатися порад представників Національного Еразмус+ Офісу в Україні, визначити нагальні питання щодо впровадження проєкту, конструктивно проаналізувати їх та окреслити шляхи подальшої співпраці.

 

Схожі новини