Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ тривають онлайн-заходи щодо вивчення актуальних питань адміністративного судочинства

30.06.2020 14:29 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет адміністративне судочинство

Здобувачі другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 081 Право, мали можливість поспілкуватися із доктором юридичних наук, професором, Заслуженим діячем науки і техніки України, членом-кореспондентом Національної академії правових наук України, суддею Верховного Суду Семеном Григоровичем Стеценком. Враховуючи його наукову фахову кваліфікацію, а також спеціалізацію практикуючого судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Йшлося, зокрема про належність до Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав, учасники фахового спілкування змогли обговорити проблематику розгляду відповідної категорії справ в порядку адміністративного судочинства, правові позиції КАС в складі ВС з відповідного питання, а також визначити алгоритм дій щодо правозастосування стосовно різних категорій справ цієї категорії. Семен Григорович ґрунтовно висвітив типові дефекти документаційного забезпечення порушення розгляду відповідних категорій справ, кадрового правничого супроводу захисту прав сторін, а також окремо зупинився на забезпеченні гарантій виконання прийнятих рішень. Здобувачі мали змогу отримати корисні поради досвідченого експерта галузі для їх використання під час роботи по написанню кваліфікаційних та дисертаційних робіт з проблематики, безпосередньо пов’язаної із адміністративним судочинством, ознайомилися із офіційним кількісними показниками роботи КАС у складі ВС щодо розгляду вищезазначених категорій адміністративних справ, а  також новітніх, в т.ч. унікальними,  джерелами, які використовуються суддями при вирішенні колізійних питань адміністративно-правового регулювання відповідних суспільних відносин, тлумаченні оціночних положень, приписів з відкритим змістом тощо.

Юридичний факультет