Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели єдине фахове вступне випробування для охочих вступити до магістратури на спеціальність 081 «Право»

06.07.2020 10:00 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування вступ-2020 єдине фахове вступне випробування

Третього липня на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) із права та загальних навчальних правничих компететностей. У випробуванні, що традиційно проводили на базі навчального корпусу № 2, взяли участь майже 200 осіб, які прагнуть вступити до магістратури на спеціальність 081 «Право».

Відповідальна за пункт проведення тестування на базі ЗНУ, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, розповідаючи про те, як проходило ЄФВВ, зазначила, що цього разу для його проведення задіяли 15 приміщень аудиторного фонду вишу. Роботу пункту тестування забезпечували 15 старших інструкторів, 15 інструкторів і 5 чергових. Серед них було багато викладачів та співробітників ЗНУ, а також – вчителів запорізьких шкіл.

Більшість із них уже не перший рік працює під час вступного випробування до магістратури. Тож має чималий досвід щодо того, як забезпечити дотримання його процедури й водночас створити комфортні умови для вступників під час походження тестування. Це має особливе значення цього року, коли значна увага приділялася дотриманню всіх умов, які мають допомогти учасникам ЄФВВ зберегти здоров’я та запобігти розповсюдженню коронавірусу. В організації вимірювання температури всім учасникам заходу й персоналу пункту проведення тестування, у слідкуванні за дотриманням соціальної дистанції й за правильним використанням масок тощо були задіяні медичні працівники та охорона. Вони спрацювали чітко й злагоджено, забезпечивши виконання важливого завдання.

Надавала допомогу співробітникам пункту й контролювала дотримання процедури проведення єдиного фахового вступного випробування уповноважена особа від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Олена Победінська. За результатами проведення єдиного фахового вступного іспиту всьому персоналу пункту подякували за сумлінну роботу.

Усі вступники напередодні, 1 липня, вже взяли участь у єдиному вступному іспиті з іноземної мови, тож були ознайомлені з процедурою проходження випробування у форматі ЗНО. Крім того, на початку випробування їм нагадали про права й обов’язки вступників, заборону мати при собі пристрої для зберігання, зчитування й відтворення інформації тощо.

Усього на виконання всіх завдань ЄФВВ було відведено 200 хвилин. При цьому вони ділилися на 2 частини. Під час першої – тесту загальних навчальних правничих компететностей (ТЗНПК) – завдання були розділені на три блоки, на виконання кожного з яких давали по 25 хвилин. Це – «Критичне мислення», «Аналітичне мислення», «Логічне мислення». Загалом на написання цього блоку відводилося 75 хвилин.

Під час другого блоку «Право» перевірявся рівень знань вступників із 8 базових юридичних (правничих) дисциплін. На його виконання відводилося 125 хвилин, під час яких вступники до магістратури мали дати відповіді на 100 запитань.

Усі учасники випробування намагалися якнайкраще виконати поставлені перед ними завдання, аби мати змогу вступити до магістратури на вподобану спеціальність. Вони дотримувалися всіх вимог щодо процедури проведення ЄФВВ і прагли продемонструвати отримані за роки навчання в бакалавраті знання і компетентності.

Результати вступного випробування у визначений термін будуть розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів у «Кабінеті учасника ЄФВВ/ЄВІ». Після чого вони зможуть взяти участь у вступній кампанії до магістратури.

Крім того, зараз на базі Запорізького національного університету триває основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. 7 липня в навчальних корпусах №№ 2 і 6 (у двох пунктах із проведення тестування) відбудеться ЗНО з англійської мови.