Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковців ЗНУ запрошують на вебінар «Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави» за участю голови Нацагенства Сергія Квіта

07.07.2020 10:28 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти вебінар академічна доброчесність

У рамках літньої серії вебінарів 2020 року від Clarivate Analytics відбудеться вебінар на тему «Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави».

Дата проведення: 8 липня, середа, 11:00-13:00

Реєстрація: https://bit.ly/2NHTHjQ

Натисніть Register, заповніть анкету, поставте запитання лекторам. На вказану електронну пошту надійте повідомлення, в якому буде кнопка Join event –  натиснути і почати підключення за 5-10 хв до початку вебінару. Передбачено сертифікат учасника, тим хто відвідає не менше 90% вебінару. Організатори запевняють: місця вистачить усім, просять поінформувати колег, студентів, аспірантів Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) і чекають на вас!

До повної програми вебінару ввійдуть:

Тема 1: Академічна доброчесність як чинник якості освіти

Доповідач: Квіт Сергій Миронович, д.філол.н., професор Могилянської школи журналістики, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Резюме: Роль, функції, можливості Національного агентства у формуванні та дотриманні норм академічної етики в суспільстві.

Тема 2: Наукова етика та академічна свобода: виклики часу та ризики ціннісної трансформації

Доповідач: Ярошенко Тетяна Олександрівна, к.і.н., доц., віце-президент з наукової роботи та інформатизації Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Резюме: Про ризики втрати цінностних етичних орієнтирів університетської науки та освіти в сучасних умовах. "Каргокульт" символьно-наукометричних оцінок роботи науковців, мотивації до роботи, комерціалізації університетів тощо. Досвід НаУКМА у запровадженні міжнародних стандартів та етичних принципів.

Тема 3: Академічна доброчесність в університеті: нормативно-правове регулювання, технологічні рішення, популяризація

Доповідач: Главчева Юлія Миколаївна, заступник директора науково-технічної бібліотеки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Резюме: Імплементація принципів академічної доброчесності (АД) в освітній та науковий процес є актуальним завданням. Університети проводять активну роботу для вирішення цього завдання: нормативно правове регулювання, запровадження в дію технологічних рішень, використання академічних інформаційних компетентностей та популяризація принципів АД. У презентації представлено як бібліотека університету долучається до цієї роботи: інформаційне забезпечення, публікаційна підтримка, навчання.

Тема 4: Академічна етика vs наукометрія

Доповідач: Тихонкова Ірина Олександрівна, к.б.н., інформаційно-аналітичні ресурси та навчання, Clarivate

Резюме: Стандартні запитання: як прискорити публікацію, скільки авторів може бути у статті, чи додається керівник відділу до статті за замовчуванням, які джерела вказати в переліку літератури, наскільки детально описувати експеримент, чи можу використати ілюстрацію зі своєї чи чужої роботи, які методи статистики використати, чому не можу повторити свій текст ще раз, чи не вкрадуть мої результати рецензенти, чи можна подати одночасно в кілька видань, чому необхідно вказувати грантову підтримку, що таке конфлікт інтересів, хто може написати за мене статтю, як обрати видання для публікації, хочу опублікуватися в наукометричному виданні але там все платно, що можу робити з опублікованою роботою, як збільшити індекс Гірша та інші виходять з недостатнього усвідомлення принципів академічної етики. Про основні принципи, міжнародні норми та наслідки їхнього недотримання спілкуємось на вебінарі.

Із питань доступу до міжнародних наукометричних баз даних і вебінарів звертайтесь до наукової бібліотеки на email: lib@znu.edu.ua

Наукова бібліотека