Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ посів 22 місце серед 200 кращих вишів країни за версією рейтингу «Топ-200 Україна-2020»

ЗНУ посів 22 місце серед 200 кращих вишів країни за версією рейтингу «Топ-200 Україна-2020»

ЗНУ посів 22 місце серед 200 кращих вишів країни за версією рейтингу «Топ-200 Україна-2020»
07.07.2020 15:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University рейтинг «Топ-200 Україна-2020»

За даними чотирнадцятого академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна-2020» Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) посів 22 місце серед 200 вишів країни. ЗНУ покращив свої показники порівняно з минулим роком на 55 позицій!

Академічний рейтинг українських вишів презентували: Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» (http://www.euroosvita.net/), в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (http://ireg-observatory.org/en/).
При складанні цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, узагальнені міжнародною Конференцією IREG (IREG 2019 Conference, Bologna, Italy, 8-10 травня 2019 року), та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).
Базовими принципами визначення рейтингів університетів України стали:
1) Забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів. Для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій та установ. Будь-які дані або експертні оцінки самих університетів та органів управління ними не використовувалися. Методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки отриманих результатів.
2) Врахування всебічності, багатогранності діяльності університетів. Із цією метою їхню робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами. Зокрема, цьогорічний рейтинг українських університетів розраховувався за десятьма показниками, шість з яких є міжнародними, чотири – національними.
3) Виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати в світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.
Ознайомитися з рейтингом «Топ-200 Україна-2020» та дізнатися, яким саме критеріям оцінювання завдячує своїм успіхом ЗНУ, можна за покликанням: http://euroosvita.net/index.php/?category=11&id=6556&fbclid=IwAR0PuThu2srp1adEPx1H6QkW9JgA4V1xekgfUao-L7jMFz9rJimSYQmFHg4
Поздоровивши викладачів, співробітників і студентів університету з цим досягненням, ректор Микола Фролов зазначив: «Вітаю весь колектив ЗНУ! Це – великий здобуток і результат великих зусиль кожного, хто працює і навчається у виші!».

Схожі новини