Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці біологічного факультету проводять дослідження на підприємстві з отримання товарної риби – АРК «Придунайська нива»

Науковці біологічного факультету проводять дослідження на підприємстві з отримання товарної риби – АРК «Придунайська нива»

Науковці біологічного факультету проводять дослідження на підприємстві з отримання товарної риби – АРК «Придунайська нива»
08.07.2020 11:30 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет наукова діяльність прикладна наука

У цьому році фахівці біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) – доцент кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Володимир Сарабєєв і доцент кафедри загальної та прикладної екології Костянтин Домбровський – проводять іхтіопаразитологічні та гідробіологічні дослідження в АРК «Придунайська нива». Це – рибогосподарство розташоване в Одеській області на кордоні з Румунією та є одним із показових підприємств України з отримання товарної риби. Господарство є повносистемним та спеціалізується на виробництві коропа та рослиноїдних видів риб.

Фахівцями ЗНУ зареєстровані збудники захворювань, що можуть спричиняти масову загибель риб за несприятливих умов навколишнього середовища, серед яких домінуючу роль відіграють паразитичні ектопаразити. Небезпечних збудників хвороб людини не виявлено. Гідробіологічні дослідження дозволили оцінити кормову базу риб та виявити небезпечних ворогів для личинки та молоді риби, що вирощується.

За результатами досліджень будуть надані практичні рекомендації з раціонального ведення рибництва з урахуванням епізоотичної та гідробіологічної ситуації. Між ЗНУ та АРК «Придунайська нива» укладено госпрозрахунковий договір на проведення науково-технічних послуг та закладено міцний фундамент для подальшого співробітництва. Зокрема господарство може слугувати базою практики для студентів спеціальностей біологія, екологія, хімія та мисливське господарство. Студенти можуть отримати практичні навички та досвід із повного циклу ведення рибного господарства від ікри до товарної риби та ознайомитися з технологічними процесами на різних етапах розведення та вирощування риби.

Минулого року виконали дослідження водних безхребетних щодо розповсюдження зоонозних гельмінтів на території мисливського господарства ТОВ «Престиж-О», розташованого в Житомирській області на кордоні з Білорусією. Виявлені проміжні хазяї зоонозних агентів тварин та людини. Запропоновано практичні рекомендації щодо боротьби з небезпечним паразитом шляхом розриву життєвого личинковій стадії паразита.

 

Схожі новини