Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту, інженер-програміст ТОВ «Інфоком Ltd» Дмитро Єрмолаєв

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ», створений за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), продовжує розповідати про досягнення кращих випускників вишу. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений історії професійного становлення та успіху випускника кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Дмитра Єрмолаєва.

Ще в студентські роки Дмитро разом з одногрупниками виконав під керівництвом аспіранта кафедри мікроелектронних інформаційних систем Дмитра Кулика свою першу наукову розробку. У 2016 році він успішно взяв участь у Міжнародній IT-Universe, пройшовши до всеукраїнського фіналу. Там Дмитро посів ІІІ місце в номінації «Кращий інноваційний диплом», презентувавши робота, який рухається заданою траєкторією.

Дмитро Єрмолаєв закінчив магістратуру в Запорізькій державній інженерній академії (зараз – інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ) в 2017 році, темою магістерської роботи стало «Моделювання та розробка автоматичного регулятора температури та відносної вологості повітря».

Зараз він працює інженером-програмістом одного з лідерів у розробці автоматизованих систем управління технологічними процесами на ринку України – інжинірингової інноваційної компанії ТОВ «Інфоком Ltd» (м. Запоріжжя). Саме ця компанія взяла участь минулого року в міжнародній конференції, присвяченій реформам в Україні. У рамках наукового заходу діяв унікальний майданчик під назвою «Український дім», на якому, з метою розширити зацікавленість канадських підприємців в Україні, були презентовані досягнення нашої країни в найрізноманітніших галузях. Представила в «Українському домі» в Торонто свою розробку й компанія «Інфоком Ltd». Одним з авторів цієї унікальної розробки є випускник спеціальності «мікро- та наносистемна техніка» Дмитро Єрмолаєв.

Ми поспілкувалися з колишнім студентом кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем, а нині – інженером-програмістом ТОВ «Інфоком Ltd» Дмитром Єрмолаєвим.

- Дмитре, розкажіть, будь ласка, про Ваші розробки під час навчання в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ.

- Якщо говорити про наукові ідеї та їхнє втілення, то дуже цікавою була робота над створенням пристрою для здійснення автоматичного процесу підвезення за сигналом медичних препаратів. Така розробка мала оптимізувати процес госпіталізації, а також підвищити рівень комфортності пацієнтів. Можна сказати, що ця робота стала стартом в моїй професійній діяльності.

- Як відомо, Ви маєте досвід участі у міжнародних наукових виставках. Що саме Ви представляли й де?

- На Міжнародній виставці в Торонто компанією «Інфоком Ltd» був представлений робот, ідея створення якого народилася на нашій кафедрі, а я був одним з розробників. Робот Гід – це роботизована система дистанційної присутності, яка може «телепортувати» вас в віддалене місце, дозволяючи вам переміщатися та комунікувати з людьми. Він простий в управлінні та обладнаний великим екраном для візуального спілкування.

Нині Дмитро – один із розробників спеціальних алгоритмів для створення безпілотних автомобілів і програмного забезпечення для їхнього віддаленого управління. Основне завдання розробок – спрощувати життя в різних галузях. Особливо актуально це в умовах пандемії, тому що забезпечує мінімізацію контактів.

До речі, у квітні 2020 року на сайті defence-ua.com було презентовано робота-поліцейського, який може патрулювати вулиці й навіть застосовувати сльозогінний газ.

- Дмитре, чи можете Ви розповісти про цю розробку?

- Так, цю машину розробила наша компанія на основі власної роботизованої платформи «Скорпіон». Завдяки одному повному заряду акумулятора, «Скорпіон» може проїхати від 25 до 30 км в залежності від території поверхні. Є можливість розпізнавання, спостереження мети й ведення віддаленого бою, детектування об’єктів як ближнього периметру, так і на далекій відстані. Робот-поліцейський оснащений кількома камерами, дистанційним електрошокером, розпилювачем сльозогінного газу, системою розпізнавання осіб, сеткометом, який є досить ефективним і простим засобом боротьби з порушниками громадського порядку в сучасних міських умовах. Робот може пересуватися на будь-яких поверхнях і долати перешкоди на своєму шляху. Крім того, можливо локальне бездротове управління роботом за допомогою мобільного додатку і модулів Wi-Fi і Bluetooth в радіусі до 50 метрів.

Компанія «Інфоком Ltd» – член Ліги оборонних підприємств, де працює наш випускник, за 25 років роботи постійно підвищує свою ефективність, використовує передові технології автоматизації, розширюючи географію своїх партнерів, серед яких замовники з України, Китаю, Норвегії, Бельгії, Нідерландів, Німеччини, Франції, Канади тощо. А перелік успішно завершених проєктів становить понад 300. Тож побажаємо компанії постійного руху до нових актуальних корисних ідей, а нашому випускникові успіху в усіх починаннях, і блискучого втілення планів у життя.

Інженерний навчально-науковий інститут