Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / З вересня у ЗНУ розпочне працювати кабінет практичного психолога

З вересня у ЗНУ розпочне працювати кабінет практичного психолога

З вересня у ЗНУ розпочне працювати кабінет практичного психолога
09.07.2020 13:29 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ виховної роботи кабінет практичного психолога

З початку вересня на базі відділу виховної роботи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочинає працювати зі студентами університету та адміністрацією факультетів практичний психолог Ірина Марті. Її діяльність як фахівця планово охоплюватиме кілька напрямків: це – робота зі студентами перших курсів, які проходитимуть період адаптації до умов навчання у закладі вищої освіти, студентами певних соціальних пільгових категорій і мешканцями гуртожитків. Для індивідуальних зустрічей та консультацій зі студентами облаштовано спеціалізований кабінет практичного психолога, який розташований у навчальному корпусі № 4, кім. № 235. Отже про основні завдання та плани розповідає сама Ірина Вадимівна.

Першочерговим завдання практичного психолога відділу виховної роботи є дослідження процесів адаптації студентів до умов навчання в університеті та коледжах, а також проживання у гуртожитках, індивідуальна робота із психологічними проблемами. Триватиме тісний зв’язок фахівця із заступниками деканів факультетів з виховної роботи та представниками коледжів, кураторами груп, на запити яких проводитиметься анкетування та інші види досліджень у групах і за їхніми результатами складатимуться звіти з метою подальшого корегування проблемних ситуацій.

Так, на початку нового навчального року відбудеться анкетування груп студентів-першокурсників задля вивчення процесу їхньої адаптації до умов навчання в університеті, на що суттєвий вплив мають причини щодо вибору нами спеціальності. Серед них на мотивацію до навчання найбільший вплив зазвичай мають такі: прагнення оволодіти професією, отримати диплом, здобути знання у певній галузі тощо. Отримавши результати такого дослідження, висновки та поради психолога, представники факультетів зможуть визначити заходи, що допоможуть підвищити мотивацію до здобуття вищої освіти та інтерес студентів до обраної професії, а також зберегти цю зацікавленість протягом усіх років навчання, що суттєво вплине й на результати освітнього процесу.

Наступним розділом є робота зі студентами пільгових категорій, які знаходяться на обліку у виховному відділі університету. Із ними практичний психолог проводитиме індивідуальну роботу, співбесіди у спеціалізованому кабінеті з метою корекції різнопланових психологічних проблем.

Передбачається також напрям консультативної та просвітницької діяльності із заступниками деканів з виховної роботи факультетів та кураторами груп, під час яких представників факультетів знайомитимуть із віковими особливостями певних студентських груп, із якими вони працюють.

Практичний психолог, окрім іншого, підтримуватиме зв’язок із такими адміністративними структурами як обласна, міська та районні адміністрації, відділи соціального захисту населення та департаменти по роботі із молоддю та сім’єю, громадськими та іншими організаціями з метою вирішення проблем студентів, організації тренінгів, лекторіїв, семінарів соціального спрямування, залучення для цього відповідних фахівців тощо. Такі заходи можуть проводитися на запрошення деканатів, адміністрації коледжів, кураторів груп та студради.

Студенти також мають можливість індивідуально звертитися до психолога з будь-яких психологічних проблем, аби отримати індивідуальні консультації та поради на безоплатній основі. Фахівець допоможе зрозуміти й вирішити як питання особистого характеру, так ті, що пов’язані із навчанням.

Представники студентської ради можуть звертатися з питань організації тренінгів та інших заходів, зокрема у рамках актуальної теми виховання лідера, подолання конфліктів у колективі тощо.

У рамках роботи відділу виховної роботи планується здійснювати моніторингові дослідження серед студентів-мешканців гуртожитків щодо зручності механізму поселення, виселення, умов проживання тощо, з метою подальшого корегування та вдосконалення цих алгоритмів, а ще – задля подолання психологічних проблем, недовіри, розвитку конструктивної співпраці між студентами і адміністративними та виховними структурами університету, його підрозділів.

Запрошуємо до співпраці адміністрацію факультетів, коледжів, кураторів груп. А студентам пропонують за потреби відвідати кабінет практичного психолога ЗНУ. Охочі також можуть ознайомитися із корисною інформацією, що розмішена на спеціалізованому стенді біля кабінету практичного психолога, що розташовується навпроти кабінету відділу виховної роботи.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини