Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, судовий експерт Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Євген Корж

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, судовий експерт Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Євген Корж

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, судовий експерт Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Євген Корж
10.07.2020 11:00 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіху випускників З

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу до університетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу, зокрема біологічний. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускника цього факультету, судового експерту у відділі дослідження матеріалів, речовин і виробів Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Євгена Коржа.

- Пане Євгене, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Зі школи моїм улюбленим предметом була хімія, мені було цікаво проводити досліди та вирішувати задачі, й давалося це легко. До того ж, важливу роль зіграли підготовчі курси перед вступом на біологічний факультет ЗНУ. Загалом це підштовхнуло мене до вступу до цього вишу на спеціальність «Хімія».

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Звісно, найбільш цінними є отримані знання, вміння та навички, які я використовую на сьогодні у своїй професійній діяльності. Це – як теоретичні фундаментальні знання з хімії, навички роботи в лабораторії, так і вміння шукати необхідну інформацію, систематизувати її, робити узагальнюючі висновки, вміння брати участь у наукових розробках та досвід публічних виступів. Не менш цінними є і спогади про колективи викладачів та одногрупників, у тісній співпраці з якими і відбувалося навчання в ЗНУ.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадує зараз, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

- Перш за все, це – Наталія Петрівна Лашко, професіонал своєї справи і людина з щирим відкритим серцем. Заняття, які вона проводила, надихнули мене на поглиблене вивчення фізичної та колоїдної хімії в аспірантурі. Також важливу роль у моїй науковій діяльності зіграли й всі інші викладачі кафедри хімії, які прищепили любов до свого предмета, вимагали високих досягнень у оволодінні новими знаннями та допомагали у цьому. Контакти з викладачами підтримую і натепер, й іноді заходжу до університету поспілкуватись. Крім того, рідна кафедра допомогла з відгуком на автореферат кандидатської дисертації, і ми маємо певні спільні наукові напрацювання з викладачами, які збираємося видати у вигляді статті в науковому журналі.

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Іноді зустрічаюсь, із деякими продовжую товаришувати, про більшість знаю, хто, де й чим займається, однак щодо інших, звісно, було б цікаво поспілкуватись.

- Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студентом?

- Навряд чи! Кожна людина має пройти цей етап у житті, і дорослішати, коли ти – студент, цікаво й пізнавально, це допомагає сформувати правильний світогляд.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Зараз працюю судовим експертом у відділі дослідження матеріалів, речовин і виробів Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Займаюсь, здебільшого, хімічними дослідженнями різних невідомих речовин, які надходять у вигляді об’єктів дослідження, також веду наукову діяльність. Уся моя професійна діяльність пов’язана з хімією, і я спробував багато різних місць роботи – від вчителя хімії до наукового співробітника, працював у хімічній лабораторії очищення газів НДІОГАЗ, лабораторії сорбційних методів очищення води ІКХХВ ім. А.В. Думанського у м. Києві, де й отримав ступінь кандидата хімічних наук зі спеціальності «Екологічна безпека», у хімічній лабораторії ПРаТ ФФ «Віола».

- Що Вас надихає у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- У роботі надихає можливість принести користь суспільству, відчуття, що твоя робота справді потрібна комусь, це – можливість відкрити щось нове для людства і на якийсь мізер покращити буття людини. Пишаюсь як здобуттям ступеня кандидата хімічних наук, так і досвідом роботи вчителем – хто працював із дітьми, мене зрозуміє. Також із важливих для мене здобутків у житті – це 6 місце на Всеукраїнській олімпіаді з хімії та успішне проходження військової строкової служби протягом 1 року.

- Які Ваші професійні пріоритети?

Насамперед це чесність із самим собою та з тими, хто поруч. Прилади, які допомагають хіміку проводити дослідження, стають із кожним роком все кращими, автономнішими, однак без розуміння сутності процесів, що відбуваються в них, без навичок та досвіду роботи з ними неможливо провести якісне дослідження на належному науковому рівні. Оволодіння сучасними приладами вимагає від хіміка невпинної роботи із самовдосконалення, поглиблення знань, проходження курсів із підготовки тощо.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Мене цікавить науково-дослідна складова професії хіміка, простір для творчості й відкриття нового. На жаль, на сьогодні в Україні професія вченого не є престижною та високооплачуваною. Ця ситуація вимагає правильно розставляти пріоритети в житті, але я мрію, що в майбутньому це виправиться.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Бути наполегливими й цілеспрямованими у здобутті знань, налагоджувати діалог із викладачами, що допоможуть і пояснять незрозумілі моменти відразу, адже накопичення таких «порожніх областей» у знаннях приведе до того, що ви перестанете розуміти новий матеріал, а як наслідок, і навчання стане нецікавим. Успіхів і здобутків вам!

- Дякуємо за цікаву розмову!

 

Біологічний факультет

 

Схожі новини