Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, судовий експерт Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Євген Корж

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу до університетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу, зокрема біологічний. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускника цього факультету, судового експерту у відділі дослідження матеріалів, речовин і виробів Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Євгена Коржа.

- Пане Євгене, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Зі школи моїм улюбленим предметом була хімія, мені було цікаво проводити досліди та вирішувати задачі, й давалося це легко. До того ж, важливу роль зіграли підготовчі курси перед вступом на біологічний факультет ЗНУ. Загалом це підштовхнуло мене до вступу до цього вишу на спеціальність «Хімія».

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Звісно, найбільш цінними є отримані знання, вміння та навички, які я використовую на сьогодні у своїй професійній діяльності. Це – як теоретичні фундаментальні знання з хімії, навички роботи в лабораторії, так і вміння шукати необхідну інформацію, систематизувати її, робити узагальнюючі висновки, вміння брати участь у наукових розробках та досвід публічних виступів. Не менш цінними є і спогади про колективи викладачів та одногрупників, у тісній співпраці з якими і відбувалося навчання в ЗНУ.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадує зараз, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

- Перш за все, це – Наталія Петрівна Лашко, професіонал своєї справи і людина з щирим відкритим серцем. Заняття, які вона проводила, надихнули мене на поглиблене вивчення фізичної та колоїдної хімії в аспірантурі. Також важливу роль у моїй науковій діяльності зіграли й всі інші викладачі кафедри хімії, які прищепили любов до свого предмета, вимагали високих досягнень у оволодінні новими знаннями та допомагали у цьому. Контакти з викладачами підтримую і натепер, й іноді заходжу до університету поспілкуватись. Крім того, рідна кафедра допомогла з відгуком на автореферат кандидатської дисертації, і ми маємо певні спільні наукові напрацювання з викладачами, які збираємося видати у вигляді статті в науковому журналі.

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Іноді зустрічаюсь, із деякими продовжую товаришувати, про більшість знаю, хто, де й чим займається, однак щодо інших, звісно, було б цікаво поспілкуватись.

- Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студентом?

- Навряд чи! Кожна людина має пройти цей етап у житті, і дорослішати, коли ти – студент, цікаво й пізнавально, це допомагає сформувати правильний світогляд.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Зараз працюю судовим експертом у відділі дослідження матеріалів, речовин і виробів Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Займаюсь, здебільшого, хімічними дослідженнями різних невідомих речовин, які надходять у вигляді об’єктів дослідження, також веду наукову діяльність. Уся моя професійна діяльність пов’язана з хімією, і я спробував багато різних місць роботи – від вчителя хімії до наукового співробітника, працював у хімічній лабораторії очищення газів НДІОГАЗ, лабораторії сорбційних методів очищення води ІКХХВ ім. А.В. Думанського у м. Києві, де й отримав ступінь кандидата хімічних наук зі спеціальності «Екологічна безпека», у хімічній лабораторії ПРаТ ФФ «Віола».

- Що Вас надихає у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- У роботі надихає можливість принести користь суспільству, відчуття, що твоя робота справді потрібна комусь, це – можливість відкрити щось нове для людства і на якийсь мізер покращити буття людини. Пишаюсь як здобуттям ступеня кандидата хімічних наук, так і досвідом роботи вчителем – хто працював із дітьми, мене зрозуміє. Також із важливих для мене здобутків у житті – це 6 місце на Всеукраїнській олімпіаді з хімії та успішне проходження військової строкової служби протягом 1 року.

- Які Ваші професійні пріоритети?

Насамперед це чесність із самим собою та з тими, хто поруч. Прилади, які допомагають хіміку проводити дослідження, стають із кожним роком все кращими, автономнішими, однак без розуміння сутності процесів, що відбуваються в них, без навичок та досвіду роботи з ними неможливо провести якісне дослідження на належному науковому рівні. Оволодіння сучасними приладами вимагає від хіміка невпинної роботи із самовдосконалення, поглиблення знань, проходження курсів із підготовки тощо.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Мене цікавить науково-дослідна складова професії хіміка, простір для творчості й відкриття нового. На жаль, на сьогодні в Україні професія вченого не є престижною та високооплачуваною. Ця ситуація вимагає правильно розставляти пріоритети в житті, але я мрію, що в майбутньому це виправиться.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Бути наполегливими й цілеспрямованими у здобутті знань, налагоджувати діалог із викладачами, що допоможуть і пояснять незрозумілі моменти відразу, адже накопичення таких «порожніх областей» у знаннях приведе до того, що ви перестанете розуміти новий матеріал, а як наслідок, і навчання стане нецікавим. Успіхів і здобутків вам!

- Дякуємо за цікаву розмову!

Біологічний факультет